Sözleşmeli kamu çalışanlarına verilen kadroya geçiş hakkı elde eden sözleşmeli öğretmenler mazeretli yer değiştirme hakkına karşın mağdur olmak istemiyor.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN)  Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada sözleşmeli olarak çalışan ve  kadroya geçiş hakkı verilen öğretmenlerin

2023 yılı Ocak döneminde mazerete bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunmaları yönünde

 gerekli düzenlemelerin yapılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi talebinde bulundukları ifade edildi.

Açıklamanın detayında resmi müracaatta bulunduklarını da ekleyen sendika yetkilileri “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan, sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarına ilişkin yapılan açıklamada “Kamudaki yaklaşık 520 bin sözleşmeli personelden 424 bininin memur kadrolarına atanabilmesine imkân sağlanmaktadır.” “Sayıları yaklaşık 227 bin olan 3+1 modeline göre istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, sağlık personeli ve din görevlilerinin de süre aranmaksızın hemen kadroya geçirilmesi,” ifadelerine yer verilmiştir. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenler de yapılan düzenlemeyle kadrolu öğretmen statüsüne geçirilecektir.

Sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerden kadrolu öğretmen olarak görevine devam edecek olan öğretmenlere, 2023 yılı yarıyıl mazerete bağlı yer değiştirme sürecinden faydalanmaları konusunda sendikamıza talepler iletilmektedir. Kadrolu öğretmenliğe geçeceklerin mağduriyet yaşamaması adına yarıyıl öğretmen yer değişikliği döneminde mazerete bağlı yer değişikliğinden faydalanıp faydalanamayacağı konusu en kısa netlik kazanmalıdır. 

ESKİ’ye arıtma tesisi için 24 milyon Euro kredi ESKİ’ye arıtma tesisi için 24 milyon Euro kredi

Eğitim Gücü Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili gerekli düzenlemeleri yapması, kamuoyunu bilgilendirmesi hususunda talepte bulunduk.” dedi.