Törende mezun öğrenciler adına konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ayşenur Kaçar, iki yıl süren eğitim hayatlarının pandemiden dolayı oldukça zorlu geçtiğini ancak bu süreç boyunca okulları ve hocalarının her türlü olanağı sağlayarak kendilerini mağdur etmediğini söyledi. Aldıkları eğitim ve bundan sonra sergileyecekleri irade, azim ve kararlılığın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacağını belirten Ayşenur Kaçar, tüm mezun arkadaşlarından mesleklerinin en iyisi olmak için mücadele etmelerini istedi. Ayşenur Kaçar hocalarına ve tüm mezun ailelerine emekleri için teşekkür etti.   

ESOGÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Kamil Çolak, genç bir nüfusa sahip ülkemiz için eğitim, öğretim ve araştırmaların kalitesinin artırılmasının çok daha güçlü bir Türkiye’nin yükselişini sağlayacağını belirterek, ‘Güçlü Türkiye Güçlü Gelecek’ için yapılması gerekenin bilgiyle donanmış bireyler olarak çalışmak olduğunu söyledi.

Mezunlardan ESOGÜ’de almış oldukları eğitim-öğretime güvenmelerini isteyen Prof. Dr. Kamil Çolak, ESOGÜ mezunu olmanın bir ayrıcalık olduğunu, bunu mezuniyet sonrasında daha iyi anlayacaklarını ve kendilerinin de onları ülkesine ve insanlığa hizmet eden bireyler olarak görmekten her zaman gurur duyacaklarını kaydetti. Prof. Dr. Kamil Çolak mezunların iyi yetişmelerine katkıda bulunan tüm ESOGÜ öğretim üyelerine teşekkür etti.

Mezun ailelerine de seslenen Prof. Dr. Kamil Çolak, büyük özverilerle yetiştirdikleri evlatlarının ailelerinin fedakârlıklarına layık olmak için ellerinden geleni yaparak, uzun ve zorlu bir eğitim sürecini tamamladığını ve bugün karşılığını almayı hak ettiğini belirtti ve onlarla ne kadar gurur duysalar az olacağını söyledi.

Mezunlara hayatta başarılı olabilmek için kendilerine hedef piramidi oluşturmalarını ve en tepeye onlar için en önemli olan hedefi koymalarını öğütleyen Prof. Dr. Kamil Çolak, mezunlardan hedeflerine ulaşmak yolunda kendilerine güvenmelerini ve önlerine çıkabilecek engellerden dolayı umutsuzluğa düşmemelerini istedi. Prof. Dr. Kamil Çolak üniversite sonrası yaşamlarında üniversitede edindikleri akademik bilginin yanı sıra dillerine, tarihlerine, kültürlerine ve manevi değerlerine sahip çıkmalarını öğütlediği mezunları, yolları ve bahtlarının açık olması temennisiyle uğurladı.

Konuşmaların ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi. Sonrasında tüm mezunların keplerini topluca havaya atmalarıyla tören sona erdi.         

                                                                                                                                                                                                                                     

Editör: Mustafa YILDIRIM