MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Eskişehirspor’u ayağa kaldırmak için Kasım ayı sonunda MHP olarak sürpriz açıklayacaklarını söyledi.

Eskişehirspor’un çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini takip ettiklerini ifade eden Yönter, “Yaşananları biliyoruz, Eskişehirspor hak ettiği noktada değil, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen takıma destek vermeli, elini taşın altına koymalı Eskişehir’in ileri gelenleri, Eskişehir’de kazanan, Eskişehir’de yaşayan Eskişehir’in geleceğine hizmet ettiğini iddia eden, katma değer üreten iş adamları, müteşebbisler Eskişehirspor’a destek vermeli.” şeklinde konuştu.

Muhalefetten iktidara tepki Muhalefetten iktidara tepki

A’dan Z’ye tüm Eskişehirli vatandaşların Eskişehirspor’un yanında olduğunu dile getiren Yönter, “Eskişehirspor’u kuyudan çekip çıkarmak, düştüğü yerden kaldırmalıyız. Ne yazık ki; değil ayağa kaldırmak, düştüğü yerde üstüne toprak atanlar var, Eskişehirspor şu anda yalnız ve sahipsiz, takıma bu son reva görülmemeli, Eskişehirspor ile ilgili bir sürprizim olacak görüşmeler tamamlandı, prensipte anlaştık (transfer değil ama) takım ile ilgili çok değerli bir adım atılacak, Kasım ayı sonunda netleşecek. Biz karınca kararınca camia olarak elimizden geleni yapacağız. Herkese de çağrım; takımın elinden tutalım, bu şampiyon takımın hali hepimizin yüreğini sızlatıyor, gençlerimizin çocuklarımızın spor yönelik hevesleri kursaklarında bırakılmamalı, biz üstümüze düşeni yapıyoruz, yapacağız herkes de yapmalı, hodri meydan!”