Eskişehir Şehir Tiyatroları, 26-29 Nisan Tarihleri arasında Eskişehir seyircisinin beğenisini kazanan Ödenmeyecek Ödemiyoruz adlı oyununu, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Kadıköy Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesinde İstanbul seyircisi ile buluşturuyor.

Dünyaca ünlü İtalyan oyun yazarı Dario Fo’nun kaleme aldığı, Füsun Demirel’in Türkçemize kazandırdığı oyunun yönetmenliğini Burcu Tutkun Turan gerçekleştirdi.

Başkan Ataç Resimleri İnceledi Başkan Ataç Resimleri İnceledi

İstanbul’da 4 günde 6 temsil sahnelenecek olan oyun, yoksulluğun, açlığın ve hiç bitmeyen yaşam mücadelesinin toplum üzerindeki kıyıcı etkilerini oldukça çarpıcı bir dille ele alıyor. Yaşadığı şehirdeki bir marketi yağmalayan bir kadının başına gelenlerin anlatıldığı oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Özlem Baykara, Tolga Tümer, Serkan Sezgin, Berkay Gökçek ve Gamze Kılıkçı rol alıyorlar.

Biletleri satışa çıktığı gün tükenen ve izleyenlere, kahkaha ve gözyaşının birbirine karıştığı farklı duygulanımlar yaşatan “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı oyun, İstanbul seyircisi ile buluşmak için gün sayıyor.