AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyüner,yaptığı açıklamada Sivrihisar Ortaklar köyünde 60 gündür su olmadığına dair vatandaşlardan çok sayıda şikâyet aldıklarını söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ’nin vatandaşların mağduriyetini acilen gidermesi gerektiğini vurgulayan Gücüyener, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“ESKİ, Sivrihisar Ortaklar köyünde 60 gündür içme ve kullanma suyu olmaması iddiasına ne diyor?

 ESKİ görevlilerinin telefonlara dahi bakmadıkları iddia ediliyor

Sivrihisar İlçemizin Ortaklar köyünde kullanma suyu yok. Vatandaşlardefalarca kendilerine söz verildiğini ama ESKİ’nin sorunlarını çözmediğini söylüyorlar. ESKİ görevlilerinin artık telefonlarına dahi bakmadığını ifade ediyorlar. Köyün mevsimlik işçilerle 450’ye ulaşan nüfusu susuz.Arada bir gelen tankerin yetmesi de mümkün değil. Ortaklar köyünün içme ve kullanma suyunun tedariği Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağlı ESKİ’nin görevi.

Pandemi döneminde bu sorun kabul edilemez

Pandemi döneminde, salgın hastalık döneminde suyun önemini defalarca dile getirdik. Temiz suya ulaşabilmek bu dönemde her zamankinden de önemli. Fakat sağlığımız için temiz suya ulaşma güçlüğü çekiyoruz. ESKİ ile ilgili sorunlara bu kez de Ortaklar köyünün susuz bırakılması eklendi.21. Yüzyılda bu kabul edilemez. ESKİ bu sorunun çözümü hakkında bir açıklama yapacak mı? Ortaklar köyünü 2021 yılında susuz bırakmaya devam mı edecek?”

Editör: TE Bilişim