Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir-Bilecik Tabip Odası tarafından düzenlenen koronavirüs pandemisinde yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını anma törenine katıldı.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir-Bilecik Tabip Odası tarafından düzenlenen koronavirüs pandemisinde yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını anma törenine katıldı. Başkan Ataç, “Hepimizin duyarlılığı ile daha sağlıklı günlere, dayanışma ruhumuz ile kavuşacağımıza inancım tam. Yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımızı ve sağlıkçılarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, koronavirüs pandemisinin 2’nci yılı dolayısıyla Eskişehir-Bilecik Tabip Odası tarafından düzenlenen koronavirüs pandemisinde yitirdiğimiz sağlık çalışanlarını anma törenine katıldı.

Tepebaşı Belediyesi Varlığımız Sağlığımız Anıtı önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Hayatımızın her alanını etkileyen koronavirüs pandemisi ile tanışmamızın ardından 2 yıl geride kaldı. Bu 2 yıllık zaman dilimi, tüm insanlık için oldukça zor bir süreçti. Dünya çapında toplum sağlığını etkileyen bu virüs, elbette biz Eskişehirlileri de derinden etkiledi. Çok sayıda sağlık çalışanımızı ve vatandaşımızı bu hastalık nedeniyle kaybettik. Öte yandan sosyal hayatımız, ekonomik hayatımız, iş dünyamız, esnafımız olmak üzere toplumun tüm kesimleri de pandemi nedeniyle olumsuz etkilendi. Kaybettiğimiz yüzlerce sağlık çalışanımızın ismini Eskişehir’de, Tepebaşı’nda ölümsüzleştirdik. ‘Varlığınız Sağlığımız Anıtı’, Tepebaşı’nın kent kimliğinde en önemli yeri alan pişmiş toprak ile harmanlanmış bir eser olarak, o isimleri üzerinde taşıyor. Maalesef bugün Türkiye’de sağlık iyi yönetilmiyor. Nasıl ekonomi, hukuk, eğitim iyi yönetilmiyorsa, sağlık da iyi yönetilmiyor. 3-4 ay önce açtığımız bu önemli anıtta 427 tuğlanın üstüne isimleri sırlamıştık. Bugün bu rakam 553’e çıktı. Tabi bu anlayışla giderse bu rakamlar maalesef daha da artacak. Neredeyse 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, “Beni Türk hekimlerine emanet edin” sözünü tarihe yazmıştı. Şimdi doktorlarımıza yönelik yeni bir cümle duyduk; ‘Nereye isterlerse oraya gitsinler’ diye. Kimse unutmamalıdır ki; biz hancıyız. Yolcular giderse gider. Hepimizin duyarlılığı ile daha sağlıklı günlere, dayanışma ruhumuz ile kavuşacağımıza inancım tam. Yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımızı ve sağlıkçılarımızı rahmetle anıyorum” sözlerini kullandı.