İl Sağlık Müdürlüğü Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde görev yapan 118 belediye personeline “Sigarayı Bırakma Eğitimi” verdi.

Bahar Bilen Genel Başkan Yardımcısı oldu Bahar Bilen Genel Başkan Yardımcısı oldu

İl Sağlık Müdürlüğü Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde görev yapan 118 belediye personeline “Sigarayı Bırakma Eğitimi” verdi. Büyükşehir Belediyesi personelin kişisel ve mesleki gelişimi için çeşitli kurumlarla iş birliği yaparak eğitimler düzenliyor.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün tütün kontrol çalışmalarının bilinirliğinin arttırılması ve sigaranın zararları konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü için düzenlenen “Görev Bende” kampanyası ikinci fazı kapsamında gerçekleştirilen eğitime Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin çeşitli birimlerinden 118 personel katıldı. Eğitimde, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi Dr. Füsun Kahya, sigaranın kullanan kişinin fiziksel ve psikolojik sağlığının yanı sıra maddi anlamda kötü etkilediğini ayrıca ülke ekonomisinin de sigara kullanımı sebebiyle zarar gördüğünü belirtti. Sigara kullanımının özellikle kanser ve üst solunum yolu hastalıklarına yakalanma konusunda ciddi risk teşkil ettiğini ifade eden Kahya, sigarayı bırakmak isteyen personelin sigarayı bırakma polikliniklerinden randevu almak için eskisehir.tutun@saglik.gov.tr mail adresinden kendilerine ulaşarak destek alabileceklerini sözlerine ekledi.

Sigaranın zararları hakkında eğitimde bilgi edinen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personeli, eğitim sonunda en kısa zamanda sigarayı bırakmaya çalışacaklarının sözünü verdi.