Pınar tarafından çocukların sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 41 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları, ödüllerine kavuştu. Jürinin gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından yarışmayı kazanan minik ressamlar, ödüllerini Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 16 Haziran’da düzenlenen ödül töreniyle aldılar.

Pınar tarafından çocukların sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 41 yıldır aralıksız düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları, ödüllerine kavuştu. Jürinin gerçekleştirdiği değerlendirmenin ardından yarışmayı kazanan minik ressamlar, ödüllerini Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 16 Haziran’da düzenlenen ödül töreniyle aldılar. Ödül Töreni AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Kurumsal ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve SETBİR Başkanı İsa Coşkun, Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu ile Yaşar Holding yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

“Çocuklarımız daha sevgi dolu, çevreyle barışık ve huzurlu bir dünyada yaşamak istiyor”

Açılış konuşmasını yapan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “41 yıldır hiç ara vermeden gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması adına sizlerle Eskişehir’de bir arada olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Eskişehir’deki fabrikamız, bu sene 25’inci yılını kutluyor. Bu vesileyle yarışmamızın ödül törenini Eskişehir’de gerçekleştiriyoruz. Resim yarışması ödül törenimizin ve Eskişehir fabrikamızın kuruluş yıldönümü mutluluğunu birlikte yaşıyoruz” dedi. Yiğitbaşı; “Bu yıl sürdürülebilirlik hedeflerimizden yola çıkarak “Benim Gözümden Dünya” teması ile düzenlediğimiz yarışmamızda çocuklarımızın nasıl bir dünya görmek istediklerini öğrenmek istedik. Anlıyoruz ki minik ressamlar daha sevgi dolu, çevreyle barışık ve huzurlu bir dünyada yaşamak istiyor. Bu doğrultuda kendi payımıza düşen sürdürülebilirlik adımlarını atmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yarışma kapsamında Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi, özel eğitim uygulama okulları, KKTC, Azerbaycan, Almanya ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere toplam 15 asil ve 17 yedek kazanan seçildi. Seçilen 15 asil kazanana tablet ve profesyonel resim aletlerinden oluşan resim çantası, 17 yedek öğrenciye de yine profesyonel resim aletlerinden oluşan resim çantası hediye edilirken özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların hayallerini resmetmesine olanak tanıyan kategoriyi kazanan 1 yarışmacıya tablet, 1 yarışmacıya da profesyonel resim malzemeleri ve çantası hediye edildi. Yarışmada ayrıca başarı gösteren 3 minik ressam jüri değerlendirmesi sonucunda Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla bir yıllık eğitim bursu kazandı. Ödüllü eserler 30 Haziran’a kadar Eskişehirli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Sonuçları

Akdeniz Bölgesi

Dolunay Mevlitoğlu / 9 Yaş / Antalya

Doğu Anadolu Bölgesi

Yunus Emre Sağlam / 8 Yaş / Erzurum 

Ege Bölgesi

Doruk Seyrek / 7 Yaş / İzmir

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Adar Bager Kılıç / 9 Yaş / Diyarbakır

İç Anadolu Bölgesi

Lara Şahin / 9 Yaş / Ankara

Karadeniz Bölgesi

Rüzgar Deniz Tükenmez / 11 Yaş / Samsun

Marmara Bölgesi

Derin Kılınç / 9 Yaş / İstanbul

Özel Eğitim Ve Uygulama Okulları

Nisa Nur Efe  / 13 Yaş / İzmir

Yurt Dışı Kategorisi

Azerbaycan

Medine Zerbelizade / 10 Yaş / Sumqayıt

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Daria Zarudnitcaia / 10 Yaş / Gazimagusa

Almanya

Merhem Echchaib / 6 Yaş /  Essen 

Birleşik Arap Emirlikleri

Şeyha el Mutairi / 11 Yaş