Ulutan, küçük yaştaki futbolculara değişen futbol kuralları, hakem ve futbolcuların saha içerisinde uymaları gereken kuralları tahtada anlattı.

Ders sonunda küçük futbolcuların sorularını yanıtlayan eski Milli Hakem ve futbol hakem gözlemcisi Mehmet Saim Ulutan, daha sonra halı sahada anlattığı kuralları bir kez de uygulamalı gösterdi.

Emekspor Kulübü Başkanı ve 71 Evler Spor Kulübü Teknik Direktörü Mehmet Metin, küçük yaştaki futbolculara vermiş olduğu dersten dolayı Ulutan’a teşekkür ederek, “Bu ders iki kez daha tekrarlanacak. Futbola yeni başlayan küçük yaştaki sporcularımız futbol kurallarını bilerek sahada mücadele edecekler” dedi.

Kaosa sürüklemek için yapılan herşeyin farkındayız Kaosa sürüklemek için yapılan herşeyin farkındayız

Eski Milli Hakem ve futbol hakem gözlemcisi ve hakem hocası Mehmet Saim Ulutan ise, “Bugün amatör liglerde futbol oynayan futbolcuların çoğu futbol ve hakem kurallarını tam olarak bilmediklerinden bilmeyerek kural hataları yapıyorlar. Küçük yaşta futbola başlayan çocuklara kuralları öğrenirlerse hem hata yapmadan hem de hakemlere gereksiz itirazlar yaparak sarı veya kırmızı kart görmeden maçı tamamlayabilirler” şeklinde konuştu.

Editör: Mustafa YILDIRIM