Büyükşehir destekliyor üreticinin yüzü gülüyor Büyükşehir destekliyor üreticinin yüzü gülüyor

Sivrihisar Nasreddin Hoca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, kapsamlı bir sağlık taramasından geçirildi. Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Bekir Kalır, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, "Büyüklerimiz her zaman başımızın tacıdır. Sık sık Sivrihisar Huzurevi sakinlerini ziyaret etmekteyiz" dedi.

Sağlık taraması, vakfın üyesi olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu ve asistan doktorlar Bilge Demirel, Ezgi Demirhan, Erkin Cemel, aile hekimleri Dr. Ümit İnce ve Dr. Yunus Karadağ tarafından gerçekleştirildi. Huzurevi sakinlerinin sağlık soruları detaylı bir şekilde yanıtlandı.

Programa, vakfın Sivrihisar temsilcileri Yaşar Yurtdaş, Özkan Akay ve Oğuz Ekici de katıldı. Kurum Müdürü Mehmet Burç, huzurevinde 36 kişinin kaldığını belirterek, kendilerine her konuda destek olan Sivrihisar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı'na ve sağlık taramasını gerçekleştiren Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu ve ekibine teşekkür etti.

Bu tür etkinlikler, huzurevi sakinlerinin sağlığını koruma ve yaşam kalitesini artırma açısından büyük önem taşıyor.

Editör: Mustafa YILDIRIM