CHP Eskişehir İl Başkanlığı geniş katılımlı ilçe ve köy çalışmaları kapsamında pazar günü Mihalıççık merkez köylerine ziyarette bulundu.

İl başkanı Recep Taşel, Milletvekili Utku Çakırözer, Mihalıççık İlçe başkanı İsmet Taner, Kadın Kolları Başkanı Nevcihan Öztürk, il yöneticileri, ilçe başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri ve gönüllüleri ile birlikte merkezde esnaf ziyareti sonrasında dört grup halinde 23 köyü ziyaret etti. Önümüzdeki günlerde kalan 27 köye de ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.

İl Başkanı Recep Taşel, “Dinleme odaklı yürüttüğümüz çalışmalarımızı rapor haline dönüştürerek, ilgili kurumlara ulaştırırken, talep ve ihtiyaçları birinci ağızdan, muhtarlarımız ve yurttaşlarımızdan dinliyoruz.

Genel olarak tarım ve hayvancılık konusunda yaşanılan sıkıntılar, ülkemizde olduğu gibi tüm ilçelerimizde de ortaklaşmış durumda. CHP tarafından en öncelikli stratejik sektörün Tarım ve Hayvancılık olduğunu ve çözüm politikalarımızı anlatıyoruz.

Yunusemre mahallesindeki çiftçiler, geçmişte canlı hayvan ihraç eden bir durumdayken, yem fiyatları nedeniyle, bugün, kendi ihtiyaçları için beslediği hayvana bile bakabilecek durumda değiller. Canlı hayvan sayısında inanılmaz bir düşüş yaşanıyor. Günlük 5 ton civarında üretilen süt, günlük 1 tona düşmüş durumda.

İktidara talip bir parti olarak, ilçe ve köylerimize gerçekleştirdiğimiz ziyaretleri çok önemsiyoruz. Çok uzun yıllardır gidilmeyen köylerimizde yurttaşlarımızın derdini dinleyip, sorununa çözüm üretmek için çaba göstermediğimiz zaman, iktidarın gelmesini beklemek hayalcilik olur. Bu bilinçle hareket ediyoruz.

Gitmediğimiz köy, sıkmadığımız el, çalınmadık kapı kalmayacak. Köylüyü tekrar milletin efendisi yapacağız. Gençlerimizin köye dönüşlerini, tarım ve hayvancılık konusundaki girişimlerini destekleyeceğiz.”dedi.

Çalışkan’dan Adalet Bakanı Bozdağ’a ziyaret Çalışkan’dan Adalet Bakanı Bozdağ’a ziyaret