İYİ Parti Eskişehir yönetim kurulu üyeleri Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti.

Gözden kaçırmayın

Çizmelioğlu, Eskişehir'li Milli Sporcular ile bir araya geldi.. Çizmelioğlu, Eskişehir'li Milli Sporcular ile bir araya geldi..

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna, Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti. İYİ Parti heyetini Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Suat Er karşıladı.

Taksi, minibüs ve servisçilerin pandemi sürecinde yaşadıkları sorunların görüşüldüğü ziyarette, Başkan Er, kısıtlamalar nedeniyle şoför esnafının yaşadığı sıkıntıları, esnafın yaşadığı gelir kayıplarını ve hükümetin ekonomik destek paketlerinin sınırlı etkilerini anlattı. Er, ziyarete gelen İYİ Parti İl başkanına şoför esnafı adına teşekkür etti. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş ise Türkiye’de bir çok sektörün olduğu gibi ticari taksilerin, servis ve dolmuş esnafının da gelirlerinin önemli ölçüde azaldığını belirterek verilen desteklerin yetersiz kaldığını belirtti. Taksici esnafının ve yanlarında çalışan şoförlerin evlerine ekmek götüremediğini ifade eden Ektaş, bunun yanında taksici esnafının motosikletli kuryelerin yarattığı risklerle, yanlış trafik düzenlemelerinin neden olduğu trafik karmaşasıyla boğuşmak zorunda kaldığını, trafik düzenlemeleri yapılırken taksici esnafının görüşünün de alınması gerektiğini söyledi ve konukseverliği için Oda Başkanı Suat Er’e ve yönetimine teşekkür etti.