"İlk Evim İlk İş Yerim" kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması amacıyla hazırlanan tanıtım tırı Eskişehir’de geldi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca, vatandaşların projeye ilişkin merak ettikleri soruların yüz yüze yanıtlanması amacıyla hazırlanan tanıtım tırı 1 gün süreyle Vilayet meydanında olacak. Tanıtım tırı hakkında bilgi veren Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Hikmet Çelik, Eskişehirlilerin projeye ilişkin merak ettiği her şeyi burada öğrenebileceğini söyledi. “Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen 250 bin konut için memleketin her yerinden büyük bir teveccühün olduğunu söyleyen Çelik, Türkiye’de 8 milyon kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Yoğun talep üzerine, başvuru süresinin uzatıldığını belirten Çelik, Eskişehir için 2599 konut kontenjanının ayrıldığını aktardı. Eskişehir’de 100 binin üzerinde başvuru aldıklarını dile getiren Çelik, önümüzdeki 2023-2024 yılı içinde hak sahiplerine konutların teslim edileceğini söyledi.

1800’ü Merkezde

Mikroçip uygulamasında zaman daralıyor Mikroçip uygulamasında zaman daralıyor

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Hikmet Çelik, “Bizim 2599 konutun 1800’ü merkez 800’ü de ilçelere ayrılmış durumda. Şu an 3100’e yakın konutun da Mamuca’da yapımı devam ediyor.  Önümüzdeki 2023-2024 yılı içinde bunlar da hak sahiplerine teslim edilecek.” diye konuştu. Burada 3 boyutlu gözlüklerle konutların bire bir aynısını görebilmenin mümkün olacağını aktaran Çelik, “Bugün bir çok ilde projenin kuraları çekildi. Eskişehirliler için de yakında kura çekilişi yapılacak.” dedi. 

Bu tır ile halka ne tür bir daire satın alacaklarını göstermeyi amaçladıklarını ifade eden Çelik vatandaşları Vilayet Medyanı’nda tırı gezmeye davet etti.