O acı hatıralar Eskişehir'de de unutulmadı O acı hatıralar Eskişehir'de de unutulmadı

Girişimci kadınların sayının arttırılması, kadınların sosyal hayatlarına yön vererek ekonomiye de katkı sağlamalarını hedefleyen Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyeleri’ne TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak ve yönetimi konuk oldu. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün de katıldığı programda TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, Sivrihisar’da ve Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyeleri’nde gerçekleştirilen çalışmalara katıldılar.

Girişimci kadınlara önem veren ve ilçede kadın girişimcilere önemli katkılarda bulunan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyelerinde eğitim gören kadınların da evlerinden çıkarak kendilerini geliştirmeleri, birer sanat sahibi olmaları için çalışmalarına devam ediyor. Başkan Yüzügüllü “Kadınlarımızın desteklenmesi demek, ailenin, toplumumuzun ve milletimizin güçlenmesi demektir. İlçemiz kadınlarının iş fikri geliştirebilme, iş hayatında yer alabilmeleri ve ekonomilerine katkı sağlamaları için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Başkan Yüzügüllü ayrıca TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu heyetine ve Sivrihisarlı kadınlara karanfil hediye ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu da Sivrihisar’a gelerek Başkan Hamid Yüzügüllü’nün hizmetlerini, ilçede açılan müzeleri ve Sanat Atölyelerini yakından görme fırsatı buldular. TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, Sivrihisar Belediyesi Sanat Atölyelerinde 10 farklı branşta açılan kurslarda Workshop yaparak, Sivrihisarlı kadınlar ile keyifli bir gün geçirdiler. TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ilçede yer alan tarihi alanları ve müzeleri de gezdiler.

TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elif Gürkaynak da, şehir merkezinde olduğu gibi ilçelerde de kadın girişimcilere yönelik faaliyetler düzenlemekten ve ilçelerde girişimciliğin gelişmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’ye kadın girişimcilere verdiği destek için teşekkür eden Gürkaynak,  ilçelerdeki kalkınmanın şehrin de gelişimine doğrudan fayda sağladığını sözlerine ekledi.