MÜSİAD Kurucu Başkanı ve IBF Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD Eskişehir programında iş insanları ile bir araya geldi.

turkiyenin-onunun-acik (5)

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Kurucu Başkanı ve IBF (Uluslararası İş Forumu) Başkanı Sn. Erol Yarar MÜSİAD Eskişehir Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Üyeler ile Hasbihal Toplantısı’ na katılarak üyeler ile bir araya geldi.  Anemon Otel’de gerçekleştirilen Programa Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, MÜSİAD Kurucu Başkanı ve İBF Başkanı Erol Yarar, Vali Yardımcısı  Salih Altun, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Göç İdaresi Müdürü Hande Tuzkan Yeşilyurt , Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş, SGK İl Müdürü İbrahim Kısa, KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz, Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, Tapu ve Kadastro 17. (Eskişehir) Bölge Müdürü Cevdet Kılıç,  İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, TSE Eskişehir İl Müdürü İsmail Kaynarca, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven,  Ticaret İl Müdürü Cemil Kürkçü, PTT Eskişehir Başmüdürü Tufan Üner, Türk Telekom İl Müdürü Levent YÜRÜRER, İl Müftü Vekili  Dilaver Şahin, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi önceki dönem rektörlerimizden onur üyemiz Prof. Dr. Hasan Gönen, MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, MÜSİAD Eskişehir Yönetimi, üyeler ve birçok iş insanı katıldı.

turkiyenin-onunun-acik (4)

IBF Başkanı Erol Yarar, İlk olarak MÜSİAD Eskişehir Şubesini ziyaret etti, Ziyaretin ardından MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman ve MÜSİAD Eskişehir Yönetimi ile Program öncesi Değerli Eskişehir Valisi Sn. Erol Ayyıldız’ ı ziyaret etti.

IBF Başkanı Sn. Erol Yarar Programda yaptığı konuşmada, "Türkiye’nin önünün açık olduğunu belirtti. Eskişehir’in Türkiye ekonomisi için çok önemli bir şehir olduğunu söyleyen Yarar, Ben çocukluğumdan beri Eskişehir’e çok gelip gittim. Çok ticari ilişkilerim oldu. Onun için Eskişehir’in iktisadi hayatına katkıda bulunmak için yıllar önce burada MÜSİAD şubemizi açmıştık, Şimdi yıllar sonra tekrar buradayız. Dolayısıyla Eskişehir’deki hem güzel gelişmeleri görmek hem de buraya daha fazla nasıl katkıda bulunabiliriz diye bir ziyaret gerçekleştirdik. Eskişehir’de yüzümüzü ağartan çok fazla firmamız var. Organize sanayi bölgeleri dolu, ilçeleriyle beraber Türkiye’yi çok iyi temsil eden, üniversitesiyle şehir olarak iyi temsil eden bir şehrimiz. Eskişehir göz bebeği şehirlerimizden bir tanesi” diye konuştu.

turkiyenin-onunun-acik (3)

“Bugün sanayicilerimizin hepsine sorduğumuzda hepsi yeni yeni yatırımlar yapıyorlar. İnsanlar kriz görse yatırım yapmaz” diyen Yarar, “Türkiye’de ekonomik krizden bahsetmek esasında bir yönüyle rakamsal olarak mümkün ama bunun dünya konjektöründe ve Türkiye’nin ihracat rakamları, yatırım potansiyeli ve mevcut yatırımlar açısından baktığımızda esasında iki manzarayı bir arada görüyoruz. Bir tarafta global bir kriz ve bunun Türkiye’ye etkisi var, öbür tarafta da çok dinamik bir sanayimiz var. Kriz senaryosuna iş adamı yönünden bakıldığında esasında potansiyeli çok daha fazla ve Türkiye’nin önü açık. Dolayısıyla bizim global krizin Türkiye etkisine odaklanmaktan ziyade Türkiye’nin şu anda dinamizmine odaklanmamız lazım ve bu dinamizmi görüp istihdam rakamlarının arttığını, işsizlik rakamlarının düştüğünü görmemiz lazım. İhracatımızın sürekli arttığını görmemiz lazım. Şu anda Çin olsun, Ukrayna olsun, Rusya olsun, Arap ülkeleri olsun Türkiye’ye devamlı yatırım yapmak için bize o kadar çok talep var ki. Burada kriz olsa niye bu kadar adam buraya gelecek?”  ifadelerini kullandı. Gösterdikleri misafirperverliği için MÜSİAD Eskişehir Şubesinin Değerli Başkanı Hakan Duman, Yönetimine ve üyelere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

turkiyenin-onunun-acik (2)

MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, yaptığı açıklamada “Yatırım maliyetlerinin çok arttığını vurguladı. MÜSİAD Kurucu Başkanımız ve IBF Başkanı Sn. Erol Yarar Eskişehir’e geldiler. Üyelerimizle başkanımızı bir araya getirerek hasbihal ettik, planladığımız projelerimiz var, Onları üyelerimize açıklayacağız. Üyelerimiz şu an genelde yatırım yapmak için uygun arazi talepleri var. Yatırım maliyetleri çok arttı. Malumunuz enerji maliyetleri çok yükseldi, arsa maliyetleri, inşaat maliyetleri çok yükseldi. Yeni yatırım yapacak üyelerimizin önünü açmak için birtakım projeler var. Onları açıklayacağız. Organize Sanayi’nde çok büyük talep var, Organize sanayide yatırım yapacak yatırımcıların hem yurt içi hem yurt dışı önlerini açacak ciddi çalışmalar var. Eskişehir’e yatırıma açık bir şehir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin madencileri Eskişehir’de buluşacak Türkiye’nin madencileri Eskişehir’de buluşacak

Üyelerimizin Hasbihal Toplantısı’na katılarak bizleri onurlandıran Eskişehir Valimiz Sn. Erol Ayyıldız’a,

MÜSİAD Kurucu Başkanı ve İBF Başkanı Sn. Erol Yarar’ a, Vali Yardımcımız Sn. Salih Altun’a, İl Emniyet Müdürümüz Sn. Yaman Ağırlar’a, İl Jandarma Komutanımız Sn. Ercan Atasoy’ a,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Pervin Töre’ ye, İl Göç İdaresi Müdürümüz Sn. Hande Tuzkan Yeşilyurt’ a, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sn. Hikmet Çelik’ e, İŞKUR İl Müdürümüz Sn. Hasan Yoldaş’ a, SGK İl Müdürümüz Sn. İbrahim Kısa’ ya, KOSGEB İl Müdürümüz Sn. Tarık Yılmaz’ a, Vergi Dairesi Başkanımız Sn. Ahmet Çelik’ e, Tapu ve Kadastro 17. (Eskişehir) Bölge Müdürümüz Sn. Cevdet Kılıç’ a,  İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sn. Ender Muhammed Gümüş’ e, TSE Eskişehir İl Müdürümüz Sn. İsmail Kaynarca’ ya, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Sn. Muhammet Taha Güven’ e,  Ticaret İl Müdürümüz Sn. Cemil Kürkçü’ ye, PTT Eskişehir Başmüdürümüz Sn. Tufan Üner’ e, Türk Telekom İl Müdürümüz Sn. Levent Yürürer’ e, İl Müftü Vekilimiz Sn. Dilaver Şahin’ e, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi önceki dönem rektörlerimizden onur üyemiz Sn. Prof. Dr. Hasan Gönen’ e, MÜSİAD Eskişehir Şubemizin önceki dönem  başkanlarına, Şube Yönetimimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.