Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner; MKYK Üyesi Av.Mustafa Karadağlı, Başkanlık Divanı Üyeleri ve Ankara Gençlik Kolları ile birlikte devam eden Çin zulmüne karşı Uygur Türklerinin yalnız ve sahipsiz olmadıklarını haykırmak için Çin Büyükelçiliği önünde basın açıklamasında bulundu.

 Konuşmalarına İstanbul Çin Konsolosluğu önünde Uygur Türklerine karşı yapılan müdahale ve üslubu asla kabul etmediklerini belirterek başlayan Güner, İnsanlığın bu zulme karşı adeta üç maymunu oynadığını belirtti.

Bu zulmün sadece Uygur Türklerine değil, Çin hükümetinin İslam düşmanlığının dışa vurmasıyla tüm Müslümanlara yapıl.

Melih Aydın aday adaylığını ilk kez açıkladı Melih Aydın aday adaylığını ilk kez açıkladı

Erbakan Hocamızın vefatına kadar sürekli vurguldığı İslam Birliği’nin önemi bugün bir kez daha anlamış olduk. Eğer islam birliği kurulmuş olsaydı bugün sadece Doğu Türkistan’da değil Dünya’nın hiç bir köşesinde zulme uğrayan bir mazlum kalmazdı.

İnşallah Yeniden Refah iktidarında Sn.Genel Başkanımız Dr.Fatih Erbakan öncülüğünde İslam Birliği’ni kuracağız ve önce ülkemize sonra tüm dünya ya Refah getireceğiz. Burdan zalim Çin hükümetini Hz.Ali (r.a)’ın bir sözüyle uyarıyoruz. Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır..

Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır”diyerek açıklamalarını bitirdi.