Yetiştirdiği başarılı sporcularla ülkemizi ve şehrimizi gururla temsil eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, Kadın Futbol Takımı ile 3. ligde sahaya çıkıyor. Kadınlar ligin ilk maçında 18 Mart Cumartesi günü evinde Afyonkarahisar Anadolu Gücü’nü ağırlayacak.

 

 

Kadınlar 3. Ligi, ülke genelinde başvuru gerçekleştiren 91 kulübün katılımı ile 18 Mart tarihinde başlıyor. 4 takımlı 9 ve 5 takımlı 11 olmak üzere toplam 20 grupta çift devre olarak oynanacak müsabakalar sonrasında gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar play-off maçlarında yer alma hakkını elde edecek.

Gruplarında normal sezonu ilk sırada tamamlayan takımlar seri başı olarak ‘play-off’lara katılacak. Play-off’lar sonucunda toplam 5 takım 2023-2024 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde yer alma hakkını elde edecek.

Eskişehirli sporcu altın madalya kazandı Eskişehirli sporcu altın madalya kazandı

3. Lig 9. grupta yer alan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, 18 Mart Cumartesi günü Osmangazi Spor Sahası’nda Afyonkarahisar Anadolu Gücü’nü ağırlayacak. Saat 12.00’de başlayacak olan mücadele öncesi Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Soğuk ve yağışlı havaya rağmen antrenmanlarda hırslı görüntüleriyle göz dolduran kadın futbol takımı ligde üst sıraları hedefliyor.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü fikstür çekimi yapılan 3. Lig 9. grupta Afyonkarahisar Anadolu Gücü Spor, Eskişehirspor, 1922 Dumlupınar Spor ile Eskişehir Öncü Spor ve Gençlik takımları ile mücadele edecek.