Çağfen Koleji Anadolu Lisesi Bilim Şenliği büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Öğrenciler ve ebeveynlerinin yanı sıra akademisyenlerin de katıldığı Bilim Şenliği'nde deneyler yapıldı, öğrenciler hazırladıkları posterleri sundu, akıl oyunları oynandı.

Çağfen Koleji Anadolu Lisesi Bilim Şenliği'ne Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra İlhan, Eskişehir Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Burcu Arpapay, Mergen Yazılım A.Ş. Sistem Yöneticisi Efe Eroğlu da katıldı. Katılımcılar öğrencilerin yaptıkları çalışmaları yakından inceleyip dinlerken, öğrenciler de merak ettikleri konuları katılımcılara sorma fırsatı yakaladı.

Serkan Can Zengin: Bilim Şenliğimizi geleneksel hale getireceğiz

Çağfen Koleji Kurucu Temsilcisi Serkan Can Zengin, Çağfen Koleji'nde Mustafa Kemal Atatürk'ün "Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için en hakiki yol gösterici ilimdir, fendir" sözünden yola çıkarak bilimi kavrayan, uygulayarak öğrenen ve bilime değer veren bir nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek, "Bu öğretimizi okulumuzda bir Bilim Şenliği perçinlemek, aynı zamanda öğrencilerimizi akademi dünyasından değerli hocalarımızla da buluşturmak istedik. Bilim Şenliğimizi geleneksel hale getirmeyi ve önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM