ÇYDD güz dönemi kahvaltısında bir araya geldi.

ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen şunları söyledi; “ÇYDD Eskişehir Şubesi olarak üyelerimiz ve gönüllülerimizin yoğun katılımıyla "Güz Dönemi Kahvaltısında" buluştuk.

Memur-Sen’in çalışmalarının meyvesi olan birçok kazanıma imza attık Memur-Sen’in çalışmalarının meyvesi olan birçok kazanıma imza attık

Yeni eğitim öğretim yılı başlangıcında katılımcılara Derneğimizin çalışmaları hakkında bilgiler aktardık. Kadınlar ve gençlerle birlikte gerçekleştirdiğimiz projelerimizi tanıttık.

Derneğimizin önemli çalışma alanlarından biri olan ihtiyaç sahibi ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine destek verdiğimiz burslarla ilgili son bilgileri paylaştık.  Başarılı ancak maddi güçlük içindeki daha çok sayıda öğrenciye ulaşabilmek için burs desteği çağrısında bulunduk.

Buluşmada, siyasal islamın baskılarına karşı direnen "İranlı kadınlarla" dayanışma duygularımızı ifade ettik. Çağdaş Yaşam ailesi olarak insan hakları, özgürlük ve laiklik istemlerini dile getiren İranlı kadınların yanındayız.

Kadınlarımıza birçok ülkeden önce çağdaşlık yolunu açan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e minnet duygularımızı marşlar eşliğinde seslendirdik.”