Eskişehirsporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği (Efsane ES-ES) ile Tepebaşı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yaz okulu başladı.1965 Efsane Futbol Sahası’nda düzenlenen törenle başlayan futbol yaz okulları yaz boyunca sürecek. 40 çocuğun katıldığı futbol yaz okulu, ağustos ayı sonunda tamamlanacak. Futbol yaz okulu açılışında konuşan Eskişehirsporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Hüdai Doğu, “Eskişehirsporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği 6. geleneksel yaz futbol okulu sezon açılışını bugün gerçekleştiriyoruz.  40’a yakın sporcumuza 2 değerli hocamız futbolu öğretecekler, ancak sporun yanında eğitime de önem vermemiz lazım” dedi.  Doğu desteklerinden dolayı Espet firmasına ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür etti.

ÇOCUKLARINIZI BURAYA GETİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, bu sene yaz spor okullarının 6’ncısını gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Bugün 6’ncısını gerçekleştirdiğimiz yaz okulunun açılışında 40’a yakın çocuklarımız yer alıyorlar. Siz anne babalara çok teşekkür ediyorum çocuklarınızı buraya getirip değerli hocalarımıza teslim ettiğiniz için. Tepebaşı Belediyesi olarak çocuklarımızı çok sevdiğimiz için çocuk projeleri yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Çünkü çocuklar her şeyi okulda öğrenmeyebiliyor ama boş vakitlerini de çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Onun için bu tip spor etkinliklerini ön planda tuttuğumuz projeler” dedi.

ATAÇ: ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ

Başkan Ataç, çocukları sokaktaki sorunlardan uzak tutmaları gerektiğini belirterek, “Atatürk Su Sporları Merkezi ve Yunus Emre Spor Tesisleri 2 tane büyük tesis açtık. Bu her iki tesisimizden yıl boyunca binlerce çocuğumuz hizmet alıyor. Çocuklarımız geleceğimiz. Onların geleceğini eğitimle beraber boş zamanlarını iyi değerlendirmeleri de önemli. Sokakta bekleyen birtakım sıkıntılar var.  Çocuklarımızı bunlardan uzak tutmamız lazım” ifadelerinde bulundu.

ESKİŞEHİRSPOR BİZİM MARKAMIZ 

Eskişehirspor’un Türk futbol tarihinin önemli markalarından biri olduğunu aktaran Ataç, “Eskişehirspor’umuz bir marka. Maalesef iyi günlet yaşamıyor ama diliyorum gelecekte iyi şeyler olacak. Şehirde yaşarken geçmişe de bakmak lazım. Eskişehirspor bizim çok önemli belleğimiz, markamız. Şehrin bir bilincidir. Var edenlerin iyi korunması gerekir. Tarihi binaları nasıl koruyorsak, iyi işler yapan insanları da korumak gerekiyor. Eskişehirspor gerçekten Türkiye spor tarihinde çok önemli yeri olan bir marka. Efsane futbolcuların  aramızda olup çocuklarla beraber hareket etmeleri onlardan öğreneceği çok şey var ki” şeklinde konuştu.