Başkan Ataç da efsane milli kaleci Sinan Alağaç’ı vefatının yıl dönümünde anarken, “Eskişehirspor’umuza emek veren efsanelerimizi asla unutmayacağız” dedi.

Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Altın Ayaklar, Türk futbolu ve Eskişehirspor’un değerli isimlerini yaşatmaya devam ediyor.

Henüz 25 yaşındayken Eskişehirspor'un Abant’ta sürdürdüğü kampta geçirdiği kalp krizi sonucu, 24 Kasım 1985 tarihinde yaşamını yitiren Sinan Alağaç ve bir diğer efsane Eskişehirsporlu Burhan Tözer de Altın Ayaklar projesinde kendileri için ayrılan alana, karanfiller bırakılarak anıldı. Alağaç için ayrıca kabri başında da sevenleri tarafından dualar edildi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da Sinan Alağaç’ı ölümünün 37. yıl dönümünde sevgi ve minnetle andığını kaydederken, “Örnek ve sportmen kişiliyle daima kalbimizde olan, Eskişehirsporumuzun efsane kalecisi Sinan Alağaç’ı vefatının yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum. Adını, Altın Ayaklar projemizle yaşatmaya devam edeceğiz. Bir başka efsanemiz Burhan Tözer, nam-ı diğer Küçük Burhan’ı da Sinan Alağaç’ı andığımız gün kaybetmiştik. Kendisini rahmetle anıyorum. Eskişehirspor’umuza emek veren efsanelerimizi asla unutmayacağız” dedi.

Sinan Alağaç kimdir?

Spora atletizm ile başlayan ve Anadolu Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayan Sinan Alağaç, başarılı performansıyla milli takıma kadar yükselmiş bir kaleciydi. Henüz 25 yaşındayken Eskişehirspor'un Abant’ta sürdürdüğü kampta geçirdiği kalp krizi sonucu, 24 Kasım 1985 tarihinde aramızdan ayrılmıştı.

Altın Ayaklar

Tepebaşı Belediyesi, 20 Ekim 2012’de futbolumuzun unutulmaz isimlerini, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirdi.

Yaklaşık iki buçuk yıl sürdürülen çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izleri alındı ve Eskişehir'in en işlek yerlerinden birinde futbol severlerin izlenimine açıldı.

Editör: Mustafa YILDIRIM