Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, hizmetiçi eğitim sonrası yaşananlara tepki gösterdi.

KPSS iptal edildi KPSS iptal edildi

Alkan, “Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimizdeki bütün eğitim emekçilerini kapsamak ile yükümlü olmasına rağmen, Eğitim Bir Sen söz konusu olunca maalesef bu hissiyatı göremiyoruz.

İdarecilere Gülay Kanatlı Ortaokulunda verilen hizmetiçi eğitim dersi bitimine yakın, Eğitim Bir Sen Şube Başkanının, formatör ile konuşmacı gibi masada bulunması, fiili bir durum yaratması,  Milli Eğitim Müdürlüğünün bilgisi dahilinde mi olmuştur?

Bu tür davranışlar Eskişehir  eğitim ortamına fayda sağlamadığı gibi tamda eğitim emekçilerinin sorunlarının arttığı, birlikte mücadele etmeye ihtiyaç duyulan bir süreçte, sendikal rekabeti doğurur ki bundan herkes kaybeder.

Kaldı ki Türkiye kamuoyunda, eğitimde en çok tartışılan illerin başında Eskişehir gelmektedir. Eğitim Bir Sen Şubesinin de bu bilinçle hareket etmesi, benmerkezci anlayışta olmaması gerekmektedir.

İddialı sözleri bırakıp, gerçeklere bakmak lazım. Eğitim Bir Sen, eğitim emekçilerinin bugüne kadar hangi temel sorunlarını çözmüştür ve bu yönde Toplu Sözleşme Masasına yumruğunu vurmuştur? Son günlerde en çok tartışılan kayıt paraları konusunda bir açıklamayı Eğitim Bir Sen'den duymadık. Eskişehir'de para toplayan idareciler, kamusal eğitimi bitirme noktasına getirirken Eğitim Bir Sen nerede durmuştur?”