Eskişehir‘in Odunpazarı ilçesinde Türkiye Komünist Partisi ve Vişnelik Semt Evi tarafından herkese açık çocuk şenliği düzenlendi.

Çocukların sosyalleşmesi amacıyla her sene ücretsiz düzenlenen şenlikte; satranç turnuvası, halat çekme yarışı, çuval yarışı ve origami gibi etkinlikler yer aldı. Vişnelik Semt Evi’nin 2’nci yılına yaklaştığını belirten Semt Evi Sorumlusu Suzan Şahin,  Semt Evi’nin kuruluşundan itibaren tüm çalışmalarda kadınların ve çocukların yanında olduğunu ifade etti. Şahin Semt Evi’nde kışın kedi evi kurduklarını; barınma sorunu yaşayan öğrencilere imkan sağladıklarını ve kötü çalışma koşulları karşısında örgütlenen kurye çalışanlarını daima desteklediklerini vurguladı.

Ücretsiz Kıyafet Pazarı için yardım bekliyorlar Ücretsiz Kıyafet Pazarı için yardım bekliyorlar

ÇOCUKLAR İÇİN ATÖLYELER DÜZENLEDİK

Öğrenme, kavrama ve yaratıcılık adına çocuklar için satranç atölyeleri düzenlediklerini ve bu atölyelere devam edeceklerini söyleyen Şahin, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’de her dört çocuktan biri beslenme, ısınma ve gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu durum karşısında çaresiz kalan ailelerin değil, tüm ülkenin ve toplumun sorunudur bu.”  Bugün değişmez diye görülen birçok sorunun değişilebilir ve çözülebilir olduğunu söyleyen Şahin, “Biz biliyoruz ki çok daha iyisini, güzelini isteyebilir ve el birliği ile kurabiliriz. Her şeyden önemli ve önce olan ise bütün çocukların gülüşü.” dedi.