Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verdiği destekler doğrultusunda hizmete sunduğu Kadın Üretici Ürün Satış Noktası, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Eskişehirliler, bayram alışverişlerinde kadınların ürettiği doğal ürünleri tercih ediyor.

Tepebaşı Belediyesi, hayata geçirdiği proje ve çalışmalar ile üretici kadınların emeğine sahip çıkmayı sürdürüyor.

İlk olarak Temmuz 2019’da hizmete başlayan ve kent halkı tarafından çok sevilen Kadın Üretici Ürün Satış Noktası Salı günleri Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde (Avlulu Çarşı arkası), Perşembe günleri Özdilek Sanat Merkezi bahçesinde ve Cumartesi günleri Batıkent Mahallesindeki Hasan Âli Yücel Belde Evi’nde hizmet veriyor. Kırsal mahalle sakini üretici kadınlar, kurulan tezgahlarda ürettikleri doğal ürünleri kent halkının beğenisine sunuyor. Eskişehirlilerden ilgi gören ürünler, kadınların emeklerini kazanca dönüştürmesini sağlıyor. Tepebaşı Belediyesi tarafından ücretsiz tezgah, çadır gibi imkanların sağlandığı Kadın Üretici Ürün Satış Noktası ile kadınlar, doğal ürünlerini Eskişehirlilerle buluşturuyor.

Bayramdan Sonra Hizmete Devam Edecek

Kadın Üretici Ürün Satış Noktası 15 Haziran Cumartesi (arife) günü itibariyle kısa bir mola verecek. Salı günleri Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde (Avlulu Çarşı arkası), Perşembe günleri Özdilek Sanat Merkezi bahçesinde ve Cumartesi günleri de Batıkent Mahallesindeki Hasan Âli Yücel Belde Evi bahçesinde Eskişehirliler ile bir araya gelen Kadın Üretici Ürün Satış Noktaları 22 Haziran Cumartesi günü itibariyle hizmet vermeye devam edecek.

ETO Başkanı Güler’den Genç Girişimcilere Çağrı ETO Başkanı Güler’den Genç Girişimcilere Çağrı

Editör: Mustafa YILDIRIM