E-Ticaret Merkezi’nin Tanıtımı Gerçekleştirildi E-Ticaret Merkezi’nin Tanıtımı Gerçekleştirildi

 Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Eskişehir ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Eskişehir İlinde 12 Bin 20 dekarlık zirai arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak olan; “Eskişehir Gündüzler Barajı Sulaması” inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, ‘ Projenin tamamlanmasıyla birlikte Eskişehir Alpu ovasında bulunan 12 Bin 20 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacak olup, bölgede yapılacak sulu tarım ile dekar başına 3.340 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 40 Milyon 150 Bin TL katkı sağlanması hedeflenmektedir. ‘dedi.

Eskişehir Gündüzler Barajı Sulaması işi kapsamında toplam boru hattı uzunluğu 35.844 metre olan HDPE ve CTP borular ile yapılan iletim hattının, bugüne kadar 18.000 metre HDPE ve 1.100 metre CTP boruluk kısmı döşenmiştir. 195 adet sanat yapısının 120 adetinin prefabrik beton yapısı tamamlanmıştır. İletim hattında kalan boruların döşenip işin 2022 yılı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır.