Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü ile Eskişehirspor U-17 Kadın Futbol Takımları, kadın futbolunun desteklenmesi ve pozitif ayrımcılığa dikkat çekmek için hazırlık maçında karşılaştı. Mücadele büyük heyecana sahne olurken, karşılaşma  karşılıklı gollerle 4-4 sona erdi.

Haber:varol alkılıçgil

Sivrihisar sokaklarında Nasreddin hoca yol koşusu Sivrihisar sokaklarında Nasreddin hoca yol koşusu

 

Kadınların gücüne her platformda inanan ve bu yönde yapılan tüm çalışmalara büyük destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kadın futbolunun desteklenmesi adına özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Spor Sahasında Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü ile Eskişehirspor U-17 Kadın Futbol Takımları hazırlık maçında karşılaştı. Kadınların hayatın her alanında başarılı olduğu bir dönemde, kadın futbolunun desteklenmesi amacıyla iki kardeş kulüp pozitif ayrımcılığa dikkat çekmek için mücadele etti.

Karşılaşmanın sembolik santra vuruşunu ise Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce yaptı. Ünlüce, kadınların gücüne her zaman inandıklarını futbolda da çok önemli başarılar elde edileceğini belirterek iki takıma da dostça bir mücadele diledi.

Hazırlık maçının devre arasında iki takıma, antrenörlere ve maçın hakemlerine Büyükşehir Belediyesi tarafından hediyeler takdim edildi.

Büyük heyecana sahne olan karşılaşmada ise iki takım oynadıkları futbolla büyük beğeni topladı. Kadınların izleyenlere büyük keyif yaşattığı mücadele, karşılıklı gollerle 4-4 sona erdi. Maç sonunda iki takım da izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Bu arada heyecan dolu karşılaşmayı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcıları Deniz Kaplan ve Ali Rıza Saltık, ESKİ Genel Müdürü ve Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve bürokratlar, Eskişehirspor Başkan Vekili Erkan Koca,  Eskişehirspor Mali Asbaşkanı Özgür Marankoz, Alt Yapıdan Sorumlu Asbaşkan Anıl Koçhan, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Nuray Akçasoy, Hüdai Doğu, Turan Duru, Emin Çokaygil, Bülent Şarlar ve sporseverler takip etti.

 IMG_9434IMG_9430IMG_9422IMG_9412IMG_9406IMG_9410IMG_9396IMG_9392IMG_9380IMG_9385IMG_9378IMG_9375