Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Yönetim Kurulu tarafından 17.03.2022 tarihinde alınan karar ile Kalabak Damacana Suyun fiyatları yeniden belirlendiği duyuruldu.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) Yönetim Kurulu tarafından 17.03.2022 tarihinde alınan karar ile Kalabak Damacana Suyun fiyatları yeniden belirlendiği duyuruldu. Açıklama şöyle; “ Satış fiyatlarındaki bu değişiklik; son dönemde özellikle akaryakıt fiyatlarındaki hızlı artışlar nedeniyle dağıtım kanallarımızın suyumuzu vatandaşımıza götürmesindeki maliyet farkı nedeniyle gerçekleştirilmiştir.

Mahmudiye’de enerji hatlarını yer altına alınıyor Mahmudiye’de enerji hatlarını yer altına alınıyor

19 Mart 2022 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere Kalabak damacana suyu fiyatı; dağıtıcılar(sakalar) aracılığıyla sokak dağıtım hizmetimizde 7,5 TL; kapıya/eve teslim esasıyla çalışan Alo Kalabak hizmetinde 9,0 TL; merkezden 30 – 60 kilometre arasındaki uzaklıkta olan ilçe ve mahallelerde 8,0 TL; 60 kilometre üzerindeki ilçe ve mahallelerde ise 8,5 TL olmuştur.

Eskişehir halkımıza saygı ile duyurulur.”