Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda bulunan ana caddeler, hastane acil giriş-çıkışları, otobüs güzergâhları başta olmak üzere kent merkezi ve kırsalda 24 saat aralıksız çalışarak kar kürüme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

         Eskişehir'de Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte teyakkuz haline geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere tüm kentte karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece boyunca kırsal mahallelere ulaşımın kapanmaması için yoğun olarak mesai yapan ekipler, caddeler, bulvarlar, otobüs ve tramvay güzergâhları yollarında da karla mücadele ve tuzlama çalışmalarına büyük önem veriyor. Ekiplerin 6 ayrı şantiyede yaklaşık 450 personel ile kent merkezi ve ilçe kırsalında kar ve buz ile mücadele ettiğini belirten yetkililer, ayrıca yaya yoğunluğunun olduğu caddeler ile kamu kurum ve kuruluşların çevrelerinde de ekipler tarafından kaldırım temizliğine devam edildiğini ifade ettiler.  

Hafta boyunca sürecek kar yağışı sebebiyle mücadeleye devam edeceklerini belirten yetkililer, kar lastiği olmayan vatandaşların trafiğe çıkmamaları ve hız konusunda tüm sürücülere uyarılarını yinelediler.

 

 

Editör: Mustafa YILDIRIM