Bu üniversite dünyada tek Bu üniversite dünyada tek

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi AyratGataullin, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye TemsilciYardımcısı Albert İalyshev, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilci Danışmanı RishatShamsutdinov ve Eskişehir Kazan Tatarları Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Vedat Doğu, Başkan Ünlüce’yi ziyaret ettiler.

Ziyarette AyratGataullin, önümüzdeki hafta Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek olan BRICS+Şehirler Uluslararası Forumu’na Başkan Ünlüce’yi davet etti. AyratGataullin, BRICS+ toplantıları kapsamında birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Sizleri de aramızda görürsek çok mutlu oluruz.” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 1995 yılında yapılan protokolle ilk kardeş şehrinin Kazan olduğunu hatırlatan Başkan Ünlüce, “İlişkilerimizin canlanması için her türlü iş birliğine hazırız. Kazan ve Eskişehir’in kültürleri birbirine çok yakın bu nedenle ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sonunda Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi AyratGataullin, Ünlüce’ye gösterdiği yakın ilgi ve nazik misafirperverliği için teşekkür ederek Tataristan’ın geleneksel kıyafetlerinin giydirildiği bebek hediye etti.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Editör: Mustafa YILDIRIM