Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, Kültür Sanat ve Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanları ile, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı ziyaret etti.

Samimi geçen ziyarette konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başarılı çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, “ Eskişehir Kent Konseyi olarak; kadim kültürümüzün sanat yoluyla ölümsüzleştirilmesi ayrıca sanatımızın da halk kültürümüzün zengin estetik birikimiyle beslenmesinin en önemli kaynağının çocuk yaşta sanat sevgisine ve bilincine sahip olmuş bireyler olduğuna inanıyoruz.

Bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa 8’incisini gerçekleştirmeyi planladığımız Liselerarası Tiyatro Şenliğimizin amacı, sanatsal faaliyetler ile gençlerimizin pandemi döneminde artan duygusal gerginliklerinden uzaklaşmasına katkı sağlamaktır. Biliyoruz ki duyguları, estetik değerlerin hazzıyla beslenen insanın, etik değerlerden uzaklaşması olanaksızdır” dedi.

Nazik ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt ise “Eskişehir Kent Konseyimiz son derece önemli yapılardır. İnsan odaklı çalışmalarınızda işbirliği yapmak bizleri çok mutlu eder. Tiyatro Şenliğinin öğrencilerimiz üzerindeki olumlu katkılarının farkındayız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni yapmaya, ortak çalışmalarda bulunmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

Editör: TE Bilişim