Tepebaşı belediyesi halk dansları Topluluğu’ndan muhteşem gösteri Tepebaşı belediyesi halk dansları Topluluğu’ndan muhteşem gösteri

Minik Yazar Ömer Yıldırım’ın Eskişehir Gezisi kitabı çıktı

Üçüncü sınıf öğrencisi olan Ömer Yıldırım, 2015 yılında doğdu. Okumayı çok seven Yıldırım, okuduğu “Levent Hatay’da” kitabından etkilenerek Eskişehir’i çocuklara anlatan kitap yazmaya karar verdi. Öğretmeni Nevin Kurt, Porsuk Kültür Yayıncılık sahibi Saniye Ezgi Akyıldız ve babası Cihan Yıldırım’dan destek alan Yıldırım, kitabına Eskişehir Gezisi ismini verdi.
Kitapta, Ankara’daki bir okulda öğrenim gören 3-A sınıfındaki öğrencilerin Eskişehir’e yaptıkları gezi anlatılıyor. Eskişehir’in tarihi, yeme içme kültürü, müzeleri, önemli şahsiyetler ve turistik yerleri çocukların diyalogları üzerinden aktarıldı.
Eskişehirspor, Devrim Otomobili, Yunus Emre gibi kentin markalarına da çocukların anlayacağı şekilde değiniliyor. Simit yiyen, met helvası ve lületaşı alan, çiböreğin tadına bakan çocukların son durağı Eti oluyor.
Odunpazarı Evleri, Masal Şatosu, OMM, Kurtuluş Müzesi gibi yerler de geziliyor.
Yıldırım’ın kitabı ödül de aldı. Eskişehir Gezisi kitabı, Eskişehir Tanıtım Grubu’nun (ETG) bu yıl 8’ncisi düzenlendiği törende ödüle layık görüldü.

Editör: Mustafa YILDIRIM