“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınların gücünü ve özverisini kutlamanın gururunu yaşıyoruz.  Bugün, kadınlarımızın sadece bir gün değil, her gün takdir edilmesi gereken muhteşem varlıklar olduklarını hatırlamak için bir fırsat.

Köy enstitüleri çağımıza uyarlanmalı Köy enstitüleri çağımıza uyarlanmalı

Kadınlarımız, toplumumuzun her alanında belirleyici roller üstleniyor. Onların liderlikleri, azimleri ve cesaretleri bizlere yol gösteriyor ve ilham veriyor. Bugün, kadınlarımızın yaptığı her şeyin değerini anlamak ve onlara olan minnettarlığımızı ifade etmek açısından çok özel bir gün. Kadınlarımızın gücü, kararlılığı ve dayanıklılığı, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme yolunda bize rehberlik ediyor. Hep birlikte kadınlarımıza eşit fırsatlarla ve adaletle destek olmak, haklarını savunmak ve onlara daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışmaya devam edeceğiz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Yayınlanan kutlama videosunda Eşi Gülhan Alp ile birlikte yer alan Özkan Alp, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.”  sözü ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Video için: https://youtu.be/BopyD0CsdDY?si=gMslHiDErc7_Tzh1

Editör: Mustafa YILDIRIM