MÜSİAD Genel Başkanı Sn. Mahmut Asmalı ve beraberindeki Genel Başkan yardımcısı Sn. Soner Meşe, Yönetim Kurulu üyesi Sn. Mustafa Aktaş ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Kadir Abalı MÜSİAD Eskişehir’in ev sahipliğinde Gündüzalp KYK Öğrenci Yurdu’nda Üyeler ile Tanışma ve Hasbihal Toplantısı ve ardından iftar programına katılarak üniversite öğrencileri ile biraraya geldi.

Gözden kaçırmayın

Çevreci süper kahramanların sayısı 5000'i aştı... Çevreci süper kahramanların sayısı 5000'i aştı...

ca1507be-29f2-4a84-82b5-050f1c21da33

Genel Başkan Sn. Mahmut Asmalı ve heyeti  MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, MÜSİAD Eskişehir Yönetimi ve Üyeleri iftar öncesi, Gündüzalp KYK Öğrenci Yurdu’nda Değerli Eskişehir Valisi Sn. Erol Ayyıldız, Ak Parti Eskişehir İl Başkanı Değerli üyemiz Sn. Av. Zihni Çalışkan’ın da katılımıyla istişare toplantısı düzenledi.  Toplantıda üyeler ile Tanışma ve Hasbihal ardından ülke ve ekonomi gündemleri ile MÜSİAD tarafından yapılan çalışmalara yönelik istişarelerde bulunuldu.

İftar Programında MÜSİAD Genel Başkanı Sn. Mahmut Asmalı yaptığı konuşmada, "Türkiye Doğu'nun en batısı, Batı'nın en doğusu, kilit taşı bir ülke. Dolayısıyla, bu ülkenin toprakları her zaman bir başkasının gözünde, hedefinde olmuştur. Biz bunlara asla prim vermeyeceğiz." dedi.

Türkiye'nin güzel bir ülke olduğunu ifade eden Asmalı, "Çok güzel bir ülkemiz var. Yer üstü ve yer altı kaynakları hepimize yeter. Bu ülke 85 milyona baktığı gibi 10 milyon mülteciye bakıyor. Dünya, yeryüzünde milyonlarca mazluma, fakire el uzatıyor. Bunlar size mi bakamayacak? Sakın rızık korkusu endişesine girmeyin. Ben ne olacağım, nasıl bir iş bulacağım diye düşünmeyin. Siz sadece hangi bölümde okuyorsanız okuyun, bütün bölümler bir ihtiyaçtan dolayı doğmuştur. Mutlaka mesleğinizi en iyi şekilde öğrenin. Stajlarınızı iyi yapın, bunun yanında sosyal çevrenizi mutlaka geliştirin. Cebinizdeki kartvizit sayısı ne kadar çok olursa o kadar çok sosyal çevreniz olur ve bu sosyal çevre size bir sürü iş fırsatlarının kapısını açar." diye konuştu.

"Hiçbir arkadaşınızı ötekileştirmeyin"

Asmalı, üniversite yıllarında çok fazla kamplaşma ve ideolojik ayrışmanın yaşandığına dikkati çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben bugün geriye dönüp baktığım zaman 33 yıllık mühendisim ne kadar boş şeylerle uğraşmışız diye hep hayıflanmışımdır. Dolayısıyla sakın farklı düşünüyor, giyiniyor, yaşıyor, farklı inanıyor diye hiçbir arkadaşınızı ötekileştirmeyin. Herkesin vicdanı, özgürlüğü, aklı var. Birbirinizin düşüncesine daima saygılı olun. Birbirinizi dışlamayın. Birbirinizle kenetlenin. Güzel, seviyeli tartışmalar tabi ki yapabilirsiniz ama bu sizin konuşmamanıza, selam vermemenize neden olmamalı. İnsan ister ki herkes benim gibi düşünsün, benim gibi yaşasın ama hayat böyle değil. Farklı düşünenler de oluyor. Biz 85 milyon olarak hep birlikte kucaklaşırsak inşallah çok daha güzel yerlere geleceğiz. Bu ülke dediğimiz gibi son 20 yılda özellikle yer üstü, yer altı kaynaklarıyla çok zenginledi. Bizler de bu imkanlar yoktu. Yani şu anda ülkemizin birçok faaliyeti, birçok hizmeti yapılmış durumda. Siz gençlerimize çok güzel bir bayrak teslim ediliyor."

"Bu ülkeyi çok daha güçlü yarınlara hep beraber götüreceğiz"

Türkiye'nin jeostratejik öneme sahip bir ülke olduğuna işaret eden Asmalı, "Türkiye, Doğu'nun en batısı, Batı'nın en doğusu, kilit taşı bir ülke. Dolayısıyla bu ülkenin toprakları her zaman bir başkasının gözünde, hedefinde olmuştur. Biz bunlara asla prim vermeyeceğiz. Birlik, beraberlik içinde, birbirimize saygı duyarak, kardeşçe hep beraber 85 milyon olarak kucaklaşarak bu ülkeyi çok daha güçlü yarınlara hep beraber götüreceğiz." ifadelerini kullandı. Gösterdikleri misafirperverliği için MÜSİAD Eskişehir Şubesinin Değerli Başkanı Hakan Duman, Yönetimine ve üyelere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

MÜSİAD Eskişehir Şube Başkanı Hakan Duman, yaptığı açıklamada “Ramazan ayının bereketini, sevgisini, birlik ve beraberliğini pekiştirmek üzere iftar programı Eskişehir Gündüzalp KYK Yurdunda öğrenci kardeşlerimizle paylaşıldı. Hasbihal toplantısı ve İftar programımıza katılarak bizleri onurlandıran Eskişehir Valimiz Erol Ayyıldız, MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı, Genel Başkan yardımcımız Soner Meşe, Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Aktaş, Genel Sekreter Yardımcısı  Kadir Abalı, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) önceki dönem rektörü onur üyemiz Prof. Dr. Hasan Gönen, MÜSİAD Eskişehir Şubemizin önceki dönem  başkanlarına, Şube Yönetimimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.