Eskişehirspor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer  ikinci ve üçüncü etap kamp programlarıyla alakalı durum değerlendirmesi yaptı.

Eskişehirspor, Muşspor maçına hazırlanıyor Eskişehirspor, Muşspor maçına hazırlanıyor

Biçer, “12 gün süren ikinci hazırlık dönemini 14 Ağustos’ta tamamladık. Verimli bir dönem geçirdiğimizi düşündüğümüz bu bölüm içerisinde fiziksel performans çalışmalarımızın yanında oynamak istediğimiz iki oyun formatından biri üzerinde taktik anlamda çalışmalarımıza da başladık. Bu çalışmalarla birlikte, deneyimlerimizi görebilmek adına iki hazırlık maçı oynadık.

Bu iki hazırlık maçımızda ihtiyacımız olan gelişim noktalarımızı da belirlemeye çalıştık. Oyuncu arkadaşlar bu dönem içerisinde hem antrenman hem de maç performansı açısından gelişim adına önemli yol katettiler diyebilirim. Tabi ki istediklerimizin tamamını mükemmel şekilde yerine getirdiğimizi söyleyemesek de önemli ölçüde gelişimler sağladığımızı söyleyebilirim. Örnek olarak bizim için çok önemli olan takım olarak hareket edebilme becerimiz belirgin şekilde artış gösterdi. Bu ve bunun gibi isteklerimizi oyuncu arkadaşlarımızla birlikte çalışarak geliştirmek bizim için çok önem taşıyor.

 Şimdi önümüzde üçüncü etap kampımız var. 19-26 Ağustos arasında Afyon’da gerçekleşecek olan kampımızda 3 tane daha hazırlık maçı oynamayı planladık. Bu maçların ilki 20 Ağustos’ta Orduspor 1967 A.Ş. ile, ikinci maç 23 Ağustos’ta Kahramanmaraşspor ile, üçüncüsü ise 25 Ağustos’ta Darıca Gençlerbirliği ile olacak. Bu üçüncü etap kamp çalışmalarımız esnasında bir yandan fiziksel performans çalışmalarımızı tamamlarken, diğer yandan da yoğun olarak taktiksel anlamda çalışmalarımız olacak. Üçüncü etap içerisinde oynayacağımız hazırlık maçları bizi lige daha hazır bir şekilde girebilme adına bir fırsat tanıyacaktır. Bu süre içerisinde eksik gördüğümüz kısımlarımızı tamamlamak bizim için önemli. Bazı oyuncu arkadaşlarımız performanslarını bulunduğu düzeyden daha yukarı çekmek, bazılarının maç oynama tecrübelerini daha da arttırmak adına verimli bir kamp dönemi geçirmek bizim için önemli. Üçüncü etabın sonunda lige hazır girebilecek bir takım görüntüsünü almak en önemli beklenti ve hedefimiz olacaktır.”