CHP Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Yaprak Eryılmaz, anneler günü dolayısı ile yaptığı açıklamada, “Annelerimizin güldüğü özlenen Türkiye’yi annelerimiz ile birlikte tekrar kuracağız” dedi.

Nabi Avcı “Enformatik Cehalet” söyleşisine katıldı Nabi Avcı “Enformatik Cehalet” söyleşisine katıldı

“Bugün ülkemizin geleceğini inşa eden, emekleri ile ilmek ilmek işleyip toplumun yapısını oluşturan, bireyi sevgiyle büyüten fedakâr annelerimizin günü ”diyerek açıklamasına başlayan Eryılmaz, annelerin çocuklarının gelecek ve özgürlük mücadelesi ile ülkemizin güvencesi olduğunu kaydetti.  Bir annenin dünyanın kaderini değiştirebileceğini Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın gösterdiğine dikkat çeken Eryılmaz, günümüz iktidarında uygulanan politikalar ile kadınların sosyal ve çalışma hayatından uzaklaştırılmaya çalışıldığını, kaç çocuk doğuracağını, nasıl giyineceğini ve nasıl gülmesi gerektiğine bile karışılır hale geldiğinin altını çizdi.

“Annelerin Gücünü Yanımıza Alıyoruz”

“Artan işsizlik, açıklananın çok üstünde yaşanan enflasyon ile anneler çocuklarına bir bardak sütü bile içiremez duruma gelmişlerdir” diyen Eryılmaz, açıklamasını şu sözlerle devam etti: “Bunun yanında SMA hastası çocuklarımızın annelerinin verdiği mücadeleyi görmezden gelemeyiz. Hasta çocuklarının gözlerinin önünde erimesine dayanamayan anneler, ya intihar etmekte ya da çok yüklü maliyeti olan yurt dışı tedavisi masrafını bir araya getirmek zorunda kalmaktadırlar. 36 ülkede bu hastalık için kullanılan Zolgensma ilacı bir an önce devlet güvencesi ile Türkiye’de de kullanılmalıdır. Artık SMA hastası çocuklarımız ve annelerini oyalamaktan vazgeçilmeli ve sosyal devletin sorumluluğu olan sorun çözme görevi yerine getirilmelidir. Biz CHP olarak, annelerimizin çocuklarının geleceği, güvenliği ve özgürlüğü için vermiş oldukları mücadeleyi de yanımıza alarak, çocukların yatağa aç girmedikleri, annelerimizin güldüğü özlenen Türkiye’yi annelerimiz ile birlikte tekrar kuracağız. Tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım.”