Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, yaptığı açıklamada Trabzonsporluların Eskişehir'de şampiyonluk kutlamasında izin verilmeyeceğini duyurdu.

Esnafı da uyaran Diri, "Değerli Eskişehir halkı ve Şehrimizin güzide esnafı...

Eskişehispor'un borcu 287 milyon TL Eskişehispor'un borcu 287 milyon TL

Bilindiği üzere bu akşam Trabzonspor belki de şampiyonluk kutlayacak. Ancak bilinmelidir ki bu kutlama Eskişehirimizde olmayacak. Çünkü Trabzon camiası topyekun bir şekilde hem Eskişehirimize hem  Eskişehirsporumuza karşı ağıza alınmayacak hakaretlerine ve iftiralarına durmadan devam ediyor. Geçmiş yıllarda bir kaç kişinin adının karıştığı FETÖ kumpasını kanıt göstererek Şehrimize karşı sürekli hakaretlerde bulunmaktadırlar. Yıllarca kendilerine iyi şekilde yaklaşmış olsak bile bu tavrımızı zafiyet algılayan ve iktidar gücünü arkasına alıp bir çok bakanın Trabzonu ülkemizde kayırması sonucu iyice kibire bürünen bu insanlar Eskişehirspor ve Eskişehir hakkında kötü söylemlerini daha da arttırmıştır. Bu bağlamda Bu şehirde yaşayan ekmek yiyen hepimize karşı yapılan bu söyleme hep birlikte karşı tepki göstermek hepimizin boynunun borcudur.

Şehrimizin değerli esnaflarından ricamız bu akşam hiçbir mekan hiçbir ortam Trabzonspor maçını yayınlamasın ve iş yerlerinde formalı vs hiçbir kimseye müsaade etmesin. Bizler etmeyeceğiz. Bize kendi şehrinin çocuklarına bu konuda destek olacak bir çok esnafımız var. Bize destek olanı da olmayanı da unutmayız. Eskişehirsporumuzun küme düşmesine sebep olan ve bundan dolayı mutlu olanlara karşı net tavır alınmasını tüm şehrimizden bekliyoruz."