AKP’li adaylar seçimi bıraktı sansür için çalıştı!.. AKP’li adaylar seçimi bıraktı sansür için çalıştı!..

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un seçim çalışmalarında Odunpazarı Belediyesi'nin bütçesinde kullanmasına yönelik sert açıklamalarda bulundu. Sayın Kurt"un, Belediye kaynaklarını ve imkanlarını neye dayanarak kendi seçim propagandası için harcadığını izah etmesi gerekir, diyen Başkan Sezer yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

KÂZIM KURT SEÇİM İÇİN BELEDİYENİN İMKÂNLARINI VE KAYNAKLARINI KULLANIYOR
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un 31 Mart seçimlerini kaybedeceği endişesiyle Belediye Bütçesinden milyonlarca lira para harcayarak şehrin tüm sokaklarına seçim ilanları astığını görüyoruz. Belediye bütçesi halkın bütçesidir. Halkın parasını saçıp savurmaktır.
Sayın Kâzım Kurt, Belediye hizmetlerini tanıtma bahanesiyle kendisini ve CHP’nin reklamını yapmaktadır. Bu durum vatandaşların da gözünden kaçmamakta ve tepkilerine neden olmaktadır. 
Belediye başkanlığı döneminde yıllarda ara sokaklardaki, kaldırım kenarlarındaki ve direk diplerindeki toplanmayan çöp poşetleri yüzünden halkın “Bu şehirde bir belediye başkanı var mı?” sorusunu cevaplamak istermiş gibi Belediye Başkanı Kazım Kurt’un ismi ve portresi belediye kaynaklarıyla yine belediyenin RESMİ ARAÇLARINA asılmaktadır.
Yüzbinlerce tutan bu harcamalarla, otobüslere ve belediyeye ait diğer resmi araçlara Sayın Kurt’un resmi ve ismi asılmaktadır. 26 BE 357, 26 BE 359, 26 KK 081, 26 AEN 559, 26 AEN 557, 26 ABU 995, 26 ABU997, 26 PC 775, 26 BU 756, 26 BT 731, 26 TK 697 plakalı araçlar bunlardan bazılarıdır.
Seçim yarışına girilen bu dönemde Odunpazarındaki 250’den fazla Bilbord ve 150’nin üzerindeki CLP adı verilen ışıklı posterlerde Kâzım Kurt reklâmı yapılmaktadır. 
Kamuya ait bilbordlarda, araçlarda ve kiraladıkları duvarlarda, bina cephelerinde sürekli bir Kâzım Kurt resmi görülmektedir. Bu resimler için yüzbinlerce lira harcandığı şüphesizdir. Sayın Kurt’un, belediye kaynaklarını ve imkânlarını neye dayanarak kendi seçim propagandası için harcadığını izah etmesi gerekir. 
Eğer Sayın Kâzım Kurt parasal harcamaları kendi parasından yaptıysa bunların faturalarını, makbuzlarını ibraz etmelidir.  
Mevcut Odunpazarı Belediye Başkanının seçim harcamalarında ve faaliyetlerinde hukuksuz bir durum şüphesi kuvvetlidir. Bu şüpheli durumu incelemek Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın ve İçişleri, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Sayıştayın görev alanındadır."

Editör: Mustafa YILDIRIM