Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası her yıl geleneksel hale gelen  “Yeni Yıl Konseri” ile sanatseverlerle Cuma ve Cumartesi akşamları buluştu.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu yılki “Yeni Yıl Konseri”nin orkestra şefliğini Ender Sakpınar yaptı. Soprano sanatçıları Görkem Ezgi Yıldırım, Feryal Türkoplu ve mezzo soprano Ferda Yetişer’in solist olarak katıldığı konserde,  valsler, polkalar, aryalar ve liedler ile sanatseverler keyifli iki gece yaşadı.

24-25 Aralık günleri saat 20.00’de gerçekleştirilen Yeni Yıl Konserlerine binlerce Eskişehirli sanatseverin yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Cuma akşamı düzenlenen konserde sanatçıları sahnede tebrik eden Utku Çakırözer sahnede yaptığı konuşmada, “Bu yıl birçok açıdan zor bir yıl oldu. Yaz aylarında Senfoni orkestramız konserlerine başladı ve ruhumuzu iyileştirmeye başladı. Türkiye’nin en genç ve yetenekli orkestrasını kutluyorum. Bizleri bu özel konserlerle ve sanatçılarla buluşturan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyorum. Diliyorum ki 2022 yılı ülkemize ve dünyaya güzellikler getirsin. Bugün konserden hepimiz güzellik ve umut duygularıyla ayrılıyoruz” dedi.

 

25 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen ikinci konsere katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “İki akşam üst üste sahne alan ve bizlere bu özel konseri sunan Ender Sakpınar, Senfoni Orkestramız ve konuk solistlerimize teşekkür ediyorum. Eskişehirlilerimizin hatta şehir dışından gelen tüm dinleyicilerimize konserlerimize gösterdikleri bu müthiş ilgi için teşekkür ediyorum. 2022 yılında muhteşem konserlerimiz devam edecek ve sizlerle buluşacak. Şimdiden herkesin yeni yılını kutluyorum. 2022 kötü günlerimizi unuttuğumuz, sağlık ve mutluluk içinde geçirdiğimiz bir yıl olsun” sözleriyle sanatçılara teşekkür plaketlerini takdim etti.

Orkestra şefi Ender Sakpınar konser sonrasında yaptığı konuşmada, yeni yılın sağlık, mutluluk ve kardeşlik getirmesi ve 2022 yılında da birbirinden özel ve birbirinden başarılı sanatçıların konserleri ile sanatseverlerin konserlerde buluşmasını temenni ettiklerini söyledi.