Tarihi dokusuyla yerli yabancı turistlerin ilgi odağı olan Sivrihisar’a akın akın ziyaretçi geliyor. Özel turların, ailelerin uğrak noktası haline gelen Sivrihisar’da gelen ziyaretçiler dolu dolu bir gün geçirme fırsatı buluyor.

36 yıllık usta, gençleri işi öğrenmeleri için dükkana bekliyor 36 yıllık usta, gençleri işi öğrenmeleri için dükkana bekliyor

Tarihi turistik alanları, müzeleri, dizi ve filmlere konu olan muhteşem atmosferi ile turizmin başkenti haline gelen Sivrihisar yoğun bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Hafta içi  ve hafta sonlarında düzenlenen turlarla akın akın ziyaretçilerin mesken tuttuğu Sivrihisar’da  misafirlerimiz dolu dolu bir gün geçiriyorlar. Türkiye’nin İlk Uygulamalı Kilim Müzesi, 850 Yıllık Tarihi Ulu Camisi, Türkiye’nin İlk Açık Hava Heykel Müzesi, Zaimağa Konağı, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Tarihi Saat Kulesi ve Seyir Terası, Ermeni Kilisesi, Pessinus Antik Kenti, Balık Damı gibi alanlarda zamanlarını keyifle geçiren, Sivrihisar’ın  yöresel lezzetlerine hayran kalan yerli ve yabancı turistler ilçenin muhteşem ve eşsiz güzellikleri ile güzel bir gün geçirme şansı buluyorlar.

TURİZMİN-YÜKSELEN-DEĞERİ-SİVRİHİSAR--(3)