Tarihi ve kültürel anlamda Sivrihisar’a birçok yenilikler katan Sivrihisar Belediyesi yeni bir çalışmaya başladı. Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi’nin bulunduğu mevkide yapılan restorasyon çalışmalarının ardından Kültür ve Sanat Meydanı yapımına başlandı.

Sivrihisar’da yapılan yeniliklere bir yenisi daha ekleniyor. Tarihi alanları, müzeleri ve zengin mutfak kültürüyle, festivalleriyle kültür başkenti olan Sivrihisar’da Başkan Hamid Yüzügüllü yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür Evi’nin bulunduğu mevkide, Kültür ve Sanat Meydanı yapımına başlandı. İçerisinde süs havuzları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, kültürel ve sanatsal anlamda birçok objenin yer alacağı meydan oluşturuluyor.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü konuyla ilgili olarak “Tarihimizi ve kültürlerimizi yansıtacağımız müzelerimizin yanı sıra ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin dinlenebileceği, nefes alacağı, kültürün ve sanatın iç içe olduğu meydan çalışmalarımıza başladık. Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak Sivrihisar’ımıza yakışır bir meydan oluşturacağız” dedi. 

Editör: TE Bilişim