banner1552
banner639
banner1544

MHP İl Başkanı tarafını seçti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Oğuz sever yazılı basın açıklaması yaptı.

MHP İl Başkanı tarafını seçti
Milliyetçi Hareket Partisi’nde uzun süredir devam eden ‘Olağanüstü kurultay” sesleri büyüyerek devam ederken, bugüne kadar ortada durmaya özen gösteren ve sessizliğini koruyan MHP İl Başkanı Oğuz Sever’den konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Çarpıcı ifadelerin yer aldığı açıklamanın tamamı ise şöyle:
 
''Eskişehir'in değerli basını ve kamuoyuna,
Hepimizin malumu olduğu üzere;1 Kasım seçimlerinin ardından hareketimizde yaşanan çalkantılı durum maalesef bütün ülkücüleri derinden endişelendiren sıkıntılı bir dönem yaratmıştır. Aylardır kamuoyunu meşgul eden partimizin iç meselesi, gündemden çıkarılmadan her gün başka bir basın organında tartışılmaktadır. Sarsılmayan imanımız, geleceğin Büyük Türkiye'sini inşa edecek, ülkülerimizi gerçekleştirecek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğu yönündedir. Milliyetçi Hareket Partisi iktidara yürürken kendi iç sorunlarını aşmış, ülküdaşlık hukukunu tesis etmiş, bütün fertlerini kucaklamış, yeni bir aşk ve şevkle hedefe doğru yürüyüşe geçmiş durumda olmalıdır. Dolayısıyla, ülkücü iradenin, delegemizin, milletimizin bizden talebi olan bu parti içi meseleyi nihayete erdirmemiz gereken yer olarak, ne sosyal medyayı ne de televizyon ekranlarını gördüm.Parti içi meselemizin çözüm yeri olarak Kurultay'ı gördüm. 1 Kasım sonrası Eskişehir teşkilatının zarar görmemesi için hassasiyet gösterdim. Delegemizin talebi Yargıtay kararı ile hukuken tescillenmiş ve kurultay kaçınılmaz bir hal almıştır. Hal böyleyken bize düşen; Başbuğumuzun emrettiği gibi hedefe doğru yürüyen kağnımızın tekerini saplandığı çukurdan, takıldığı taştan çıkarıp emin adımlarla yürüyüşünü sağlamaktır. İşte bu duygu ve düşüncelerle Yargıtay tarafından meşruluğu tartışmasız hale gelen 19 Haziran 2016 tarihli Olağanüstü Kurultay'a katıldım. Eskişehir’de teşkilatımın yara almaması için bugüne kadar parti içi meselelerimizi basın önünde konuşmadım.
 
MAKAM VE MEVKİDEN VAZGEÇTİM
 
Ömrüm boyunca hizmet etmekten gurur duyduğum Türk milliyetçiliği hareketinde pek çok görevde bulundum. Olağanüstü Kurultay'a katılma kararı alırken başta İl Başkanlığı görevim olmak üzere her türlü makam ve mevkiden vazgeçtim. Bugün için ülkücü hareketin teveccühü ile seçilmiş İl başkanı olarak görevimin başındayım. Görevde olduğumda da olmadığımda da davamın emrindeyim. Davamın bir adım daha ileri gitmesi ve başarılı olması için her türlü bedeli ödemeye hazırım. Annemizden İl Başkanı doğmadık, mezarımızda da İl Başkanı yazmayacak.Ülkücü olarak yaşamak benim için her türlü makamdan daha kıymetli. Hiçbir beklenti ve hesap içinde olmadan sadece davamın selameti için,kendi vicdanım ve istişare ettiğim ülküdaşlarım,Eskişehirli hemşerilerimin düşünceleriyle 19 Haziran 2016 tarihli Olağanüstü Kurultay'a katıldım. AKP'nin geçmişte yürüttüğü açılım süreci neticesi de terör şehirlerde kol gezmekte, yoksulluk ve işsizlik milletimizin canına tak etmiştir.Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP mecliste eşkıyanın sözcülüğünü yapmaktadır.AK Saray başkanlık hevesiyle yaşamaktadır.Milletimizin huzuru,barışı ve refahı için Milliyetçi Hareket Partisinin birlik,bütünlük içinde güçlü olmasına ihtiyacı vardır. Türk milletinin kurtuluşu kendi iç sorunlarını aşmış, güçlü MHP'de dir. Partimizin yenilenerek, güçlenerek iktidara yürümesi için Olağanüstü Kurultay'ın en yakın sürede toplanması gerektiğine inanıyorum. Kurultay'ımızın bir düğün havasında toplanarak kırgınlıklara, küskünlüklere bir son vereceğine inanıyorum. Verdiğim bu kararın,partimize ve Türk milletine hayırlar getirmesini diliyorum.''
 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner877