YENİ SENDİKA Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, Türk Tabipler Birliğini kınadı. 

 Tekin, açıklamaları ile Asıl Tabipler Birliği Başkanı “Fizyolojik Zehir” Saçmaktadır 

PKK terör örgütü destekçisi televizyon kanalına konuşan Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, yaptığı açıklamada Türk ordusuna “kimyasal silah kullanmak” iftirasını attı.  

Katıldığı TV programında Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda öldürülen 17 teröristi aklamaya çalışan Fincancı, teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyerek "Daha önce de incelemiştim, sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan birisi kullanılmış durumda" ifadelerini kullandı.  

TÜRKAK Danışma Kurulu toplandı... TÜRKAK Danışma Kurulu toplandı...

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tekin, “Bizler Yeni Sendika olarak vatanına ve milletine sahip çıkan sağlık çalışanlarımızı temsil etmekteyiz. Bizim mesai arkadaşlarımız, sınır ötesi operasyonlarda Mehmetçik ile birlikte omuz omuza mücadele etmektedir. Kimi zaman Mehmetçik, bizim hekimlerimizin kollarında Şehadet şerbeti içmektedir. Tabipler Birliği’nin başındaki terörist sevici hekim ise devlerimize, milletimize, ordumuza, askerimize hakaret edercesine son derece çirkin bir şekilde teröristlerin etkisiz hale getirilmesinde kimyasal silah kullanıldığı iftirasını atmaktadır. Bu haliyle Tabipler Birliği Başkanı aslında bizzat kendisi fizyolojik zehir saçmaktadır” dedi.  

Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın söylediklerinin ne hekimler ne de diğer sağlık çalışanları için kabul edilemez olduğunu belirten Tekin, “Bu söylemler, bu ifadeler Tabipler Birliği’nin ilk vukuatı değildir. Buna benzer şekilde terör örgütlerinin gönlüne su serpen söylemleri daha önce de defalarca kamuoyu ile paylaştılar. Bu haliyle Tabipler Birliği, kesinlikle ama kesinlikle tam bir halk sağlığı sorunudur. Bu yapının halkımızın sağlığını iyileştirmesi beklenirken, tam tersine giderek bozduğunu da hepimiz görüyoruz. Her söyledikleri skandaldır. Her açıklamaları akıllara zarardır. YENİ SENDİKA olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin istikbaline kasteden bu terör sevici açıklamaları nedeniyle Tabipler Birliği Başkanı ve Yönetimini şiddetle kınıyoruz”dedi 

Tekin, TÜRK Tabipler Birliği başkanı Nagehan Korur Fincanı içinde azıcık insanlık  varsa (?) istifa et yada Türk ibaresini o birliğin başından kaldırın kirletmeyin!!!  şeklinde konuştu.