Nilay Mert Başlı, Cumhuriyet Halk Partisi Tepebaşı İlçe Kadın Kolları başkanlığına adaylığını açıkladı.

 Nilay Mert Başlı adaylığına ilişkin şu şekilde konuştu; "Siyasi bilincim geliştiğinden beri partimizin başarısı için çalışıyorum. Şimdi de, partime hizmetimi bir adım öteye götürmek için yola çıktım. Sıradan bir göreve talip değilim. İktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisinin neferleri ile birlikte yürümeye ve daha fazla mücadele etmeye talibim."

"İktidar partisi kadınları toplumun dışına itiyor"

İktidarın kadın erkek eşitliğine ilişkin politikalarına yönelik konuşan Nilay Mert Başlı, "Bizler kadın ve erkek eşitliği için mücadele ederken Ne yazık ki, ülkeyi yöneten iktidar, kadının sadece annelik ve ev kadınlığı rolünü kabul edip, kadına biçtikleri rolle yetinmesini istemektedirler. Kadınlarımızın bu denli değersizleştirildiği, kadın cinayetleri, her türlü şiddet olayının rekor oranlarda arttığı ve yine bu iktidar döneminde kadınlarımızın toplumun dışına daha çok itildiği hepimiz tarafından bilinmektedir." ifadelerini kullandı.

Tepebasi Ilce Kadin Kollari Baskanligina Adayligini Acikladi (2)

"Tepebaşı Belediyesinde AK Parti'den kadın meclis üyesi yok"

Kadınların siyasetteki temsillerinin yeterli olmadığını dile getiren Nilay Mert Başlı, "Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi olmak üzere Belediye Meclislerinde ve seçimle gelinen her yerde kadın oranı çok düşük ve yeterince temsil edilmiyor. Bugün mecliste sadece beş milletvekilinden birisi kadın. Belediye meclislerinde durum daha kötü. Örneğin Tepebaşı Belediye Meclisinde 13 Ak Parti meclis üyesi içinde bir tek kadın meclis üyesi bile yok. Bu durum, ülkemizde kadının yerini gösteren örnek bir tablodur. Sadece siyasette değil, toplumun her alanında durum aynı." şeklinde konuştu.

Bu bayram da çiçekler büyükşehirden Bu bayram da çiçekler büyükşehirden

"Partimizi iktidar yapacağız"

Nilay Mert Başlı sözlerine şu şekilde devam etti;  "Şimdi yapılması gereken, kadınları ikinci sınıf gören bir siyasi iktidarın karşısında, Cumhuriyet kadınları olarak sonuna kadar direnmek ve mücadele etmektir. Bunun için partimizi iktidar yapmaktan başka çaremiz yoktur. Görev verilmesi halinde bu yolda gücüm tükeninceye kadar çalışacağıma söz veriyorum. Yapacağımız tüm çalışmalarda, yüce Atatürk'ün fikirlerini ve onun devrimlerini kendimize rehber edineceğiz. Ona layık olabilme çabası en büyük motivasyonumuz olacaktır. Bu amaç ve düşüncelerle, CHP Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum."

Nilay Mert Başlı Kimdir?

1986 doğumluyum. Evliyim ve bir çocuk annesiyim. Daha önce de Atatürkçü Düşünce Derneğinde ve Cumhuriyet Halk Partisi Bozüyük ilçe örgütünde Gençlik Kolları başkanı olarak görev yaptım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Veteriner Teknikerliği mezunuyum.

Editör: Mustafa YILDIRIM