Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Mihalıççık Belediyesi ve Tohumluk Vakfı iş birliği ile düzenlenen 7 Yüz Yunus Konseri, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek dünya prömiyeri ile dinleyicilerle buluştu.

UNESCO’nun 2021 yılında anılacak şahsiyetlerin arasına aldığı halk ozanımız Yunus Emre, 7 Yüz Yunus Konseri ile vefatının 700’üncü yıl dönümünde anılmaya devam etti. Deyişleri ve şiirlerinden yola çıkılarak oluşturulan konserde, klasik müzik eşliğinde Yunus Emre’nin hayatı anlatılıyor. Tasavvuf inancıyla insan sevgisi, empati yeteneğinin önemini tüm insanlara en güzel şekilde anlatan Yunus Emre’nin anıldığı müzik düzenlemelerini orkestra şefi Rustam Rahmedov ve solist Dilek Sert Erdoğan yaptı. Konserin anlatıcılığını ise Pınar Ayhan üstlendi. Ücretsiz olarak dinleyicilerle buluşan dünya prömiyerine Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Önceden belirlenen programı sebebiyle konsere katılamayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yerine Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, konser sonrası performansları için sanatçıları tebrik ederek, Eskişehirlilere muhteşem bir konser dinletisi sundukları için sanatçılara teşekkür etti.

Editör: Mustafa YILDIRIM