30 bin çağrı merkezi hizmetleri bölüm mezunu   112 çağrı merkezine uzun süredir beklediği alımı gelmediği için yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle; “Çağrı merkezi hizmetleri bölümü mezunları, Zorlu üniversite eğitimi (teorik, uygulamalı ve yazılı)  Devletimize Hizmet Etmek için KPSS'den Aldığımız Yüksek puanlara Rağmen Yeterli Düzeyde alım yapılmadığı için 30 bin Çağrı Merkezi hizmetleri bölümü mezunları(3499kodlu) Mağdur olmaktadır.

Bizler gerekli Her eğitimi Teorik ve Uygulamalı olarak Ve bu işin bilincinde olarak Eğitimlerimize Yeteri özeni Göstererek tamamladık.112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüklerine

Seyitgazi’den güvenli yol teşekkürü Seyitgazi’den güvenli yol teşekkürü

yapılan alımlar 3001 koduna sahip herhangi önlisans ve lisans bölümünden mezun olan öğrenciler de müdahil olmaktadır.. Haliyle “Çağrı Merkezi Hizmetleri” mezunu öğrencilerin KPSS ile sahip oldukları tek kadroya atanma şansları da oldukça azalmaktadır.

2023-2024 yılları arasında 112 AÇM’lere alım olacak mı ve Kaç kişilik bir alım olacak? Kaç adeti çağrı merkezi mezunlarına verilecektir? Yeni düzenleme ile olacak alımın tamamı bölüm mezunlarına verilecek mi veya verilen oranda artış olacak  mı? Biz 112 acil çağrı merkezlerine yapılan alımlarda sadece çağrı merkezi hizmetleri mezunlarının alınmasını talep ediyoruz.