Mihalıççık Yunusemre İlkokulu 1974 yılı mezunları, 48 yıl sonra Eskişehir ilinde bir araya geldi.

İrcal’a HUDER’den teşekkür ziyareti İrcal’a HUDER’den teşekkür ziyareti

2019 yılında ilk buluşmalarını yapan mezunlar pandemi nedeniyle ara verdikleri buluşmalarını Emko Eskişehir Mobilyacılar Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Yıldız”ın ev sahipliğinde buluştular. Buluşma Yemeğinin organizasyonunu yapan Emekli Astsubay Celal Atal " 2019 yılında mezuniyetimizden 35 yıl sonra Okul arkadaşımız Dilek Dikmen ile beraber İsmini hatırladıkları sınıf arkadaşlarını sosyal paylaşım sitesinden organize olarak yaptığımız ilk buluşmamızda her yıl yapmaya söz vermiştik ama Covid nedeniyle yapamadığımız buluşmamızı bugün sevgili Arkadaşımız Ahmet Yıldız”ın ev sahipliğinde tekrar yapmanın sevincini yaşarken, mazeret belirterek katılmayan arkadaşlarımız haricinde tüm Arkadaşlarımızla bugün bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum katılan arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Ahmet Yıldız da okul bittikten sonra arkadaşlarımız hayat mücadelesi için değişik yerlere dağıldılar. Bayramda, Düğün gibi etkinliklerde kısıtlı arkadaşlarımızla görüşsekte, sosyal medya sayesinde çoğuyla görüşme imkanımız oluyor. Böyle organizasyonlarda her zaman üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Bugün buraya katılarak bir araya gelmekten onur duyarız” dedi.

Son derece sıcak bir ortamda birbirleriyle sohbet etmek fırsatı bulan mezunlar, bu buluşmayı bir dahaki yıl Yunus Emre Mahallesi konusunda hemfikir olarak, iletişimi sürekli canlı tutma kararı aldılar.