Kültürel bağları güçlendiriyorlar Kültürel bağları güçlendiriyorlar

 Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat depremlerinin ardından bir yıl geride kaldı. Depremlerin ardından Hatay, Kahramanmaraş, Adana, Malatya’nın aralarında olduğu 11 ilde büyük yıkım yaşanırken, depremlerde evleri yıkılan yurttaşların yerleştiği şehirlerden biri de Eskişehir oldu. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer depremin yıl dönümünde Eskişehir’e gelen depremzedeleri ziyaret ederek, dayanışma mesajlarını iletti. Çakırözer,ziyaretlerinde  “Depremin ardından bir yıl geride kaldı. Eskişehir’de hemşehrilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, belediyelerimiz, kamu kurumları ilk günden itibaren depremzede yurttaşlarımızla büyük dayanışma örneği gösterdi. Keşke bu depremler, bu acılar yaşanmasaydı. Biz Eskişehir’de depremzedelerimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Eskişehirimizin dayanışması hep sizlerle olacak” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinin ardından Eskişehir’e yerleşen depremzedeleri ziyaret etti, depremin yıl dönümünde depremzedelere dayanışma mesajlarını iletti. Depremlerin ardından Hatay’dan Eskişehir’e gelen Keskin, Neşeli ve Mengüllüoğlu ailelerini evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret eden Çakırözer, depremzede ailelerin taleplerini dinledi, acılarını paylaştı.

Çakırözer ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“6 Şubat depremlerinin ardından bir yıl geride kaldı. Deprem bölgelerinde, Hatay’da, Malatya’da, Maraş’ta, Adana’da ve diğer illerimizde maalesef depremin yaraları sarılamamış durumda. Eskişehir’imiz ilk günden itibaren depremzedelerimize kucak açtı. Hemşehrilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, belediyelerimiz, kamu kurumları büyük dayanışma gösterdi. O dayanışma hala devam ediyor. Yıl dönümünde ülkemizi yasa boğan depremlerde yitirdiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yüreğimiz, dayanışmamız deprem bölgelerindeki yurttaşlarımızla. Eskişehir’imiz her zaman depremzedelerimizin yanında, dayanışma içinde olmaya devam edecek” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM