Yıl boyunca Erenköy Mahallesi’nde bulunan Aşevi ve Yıldıztepe Mahallesi Erdal İnönü Halk Merkezi Aşevi Yemek Dağıtım Noktasında her gün iki öğün 3 çeşit sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşan Odunpazarı Belediyesi, bu hizmetini Ramazan Ayında da sürdürüyor. 4 mahallede de 1000’er kişilik sabit iftar çadırları açan Başkan Kurt, ayrıca mahallelerde de iftar programları düzenliyor.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ramazan ayı boyunca mahallelerde yapacağı iftar programının ilkini 75. Yıl Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen iftar programına Başkan Kurt’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

75. Yıl Mahallesi'nde gerçekleşen ve yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı iftar programında oruçlarını açan vatandaşlar, verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Kurt'a teşekkür etti. İftar programında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurt, vatandaşın halini hatırını sordu, uzun uzun sohbet etti. İftarını vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kurt, iftardan sonra da vatandaşlarla sohbet etmeyi sürdürdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kurt, vatandaşın fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmeyerek bol bol fotoğraf çektirdi.

RAMAZAN BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA AYIDIR

Başkan Kurt, iftar programında yaptığı konuşmada “Allah oruçlarınızı kabul etsin. Ramazan; birlik, beraberlik ve dayanışma ayıdır. Biz de bu dayanışma örneğini gösterelim diye hemşehrilerimizle buluşuyoruz.  Her yıl 75. Yıl Mahallemizde bu iftar etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da mahallelerdeki iftar programlarına 75. Yıl Mahallemizden başladık. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. Allah size, sağlık, sıhhat versin. Şimdiden bayramınızı kutluyorum” dedi. 

Dost derneklerden Ataç’a hayırlı olsun ziyareti Dost derneklerden Ataç’a hayırlı olsun ziyareti

Odunpazarı Belediyesi,  13 Mart Çarşamba günü (BUGÜN) Emek Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, 14 Mart Perşembe günü (YARIN) Gündoğdu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde iftar programı düzenleyecek. Diğer mahallelerde de hava durumuna bağlı olarak iftar programları düzenlenecek. Bu programlar, Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından ve resmi web sitesinden duyurulacak.   

 

Editör: Mustafa YILDIRIM