Ahmet Sezer Ortaokulu okul aile birliği katkılarıyla ve Hayırsever Cenap ve Melda Çayan‘ın da oğulları Volkan Çayan adına enstrüman bağışında bulunması ile yaptırılan “Ahmet Sezer Ortaokulu Müzik Sınıfı”nın ve Ahmet Sezer Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı"nın açılışı yapıldı.

Amerika Göçmen Vizesi Nedir? Amerika Göçmen Vizesi Nedir?

Ahmet Sezer Ortaokulu’nda gerçekleştirilen açılışlara Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Sertsöz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Ahmet Sezer Ortaokulu Müzik Sınıfı”nın açılışının ardından Hayırsever Cenap ve Melda Çayan’a Sayın Valimiz Hüseyin Aksoy tarafındanplaket takdimi yapıldı.

Öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisinin ardından Eskişehir Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler,"TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı"nın açılış kurdelesini keserek projelerin sergilendiği stantları ilgiyle incelediler.

İl Milli Eğitim MüdürümüzSayın Sinan Aydın: “Oğullarının müzik sevdasının ve isminin sınıfta yaşatılması adına Ahmet Sezer Ortaokulu’na müzik sınıfında kullanılmak üzere enstrüman bağışında bulunan ailemizin acılarını paylaşıyorum, bu anlamlı bağış için teşekkür ediyorum.Yine aynı okulumuzda açılan “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”ndasergilenen 14 projeden; 5 tanesi STEM, 6 tanesi oyunlaştırma, 3 tanesi değerler eğitimi projesidir. Gelişen dünya şartlarına ayak uyduran, çağın bilimsel, teknolojik gelişmelerini yakından izleyen gençlerin yetişmesi için bu gibi projeler çok önemlidir. Bu bağlamda “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”nda görev alan öğretmen ve öğrencileri gönülden kutluyorum." dedi.

Açılış programının ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Odunpazarı Kaymakamı Sayın Ömer Ulu ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sinan Aydın, öğretmenler ile bir araya geldi. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde önemli payı olan öğretmenlerimize teşekkür eden Sayın Valimiz, öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.

Editör: Mustafa YILDIRIM