Köksal, “Rakamlar yanıltmasın yardım kampanyası istenilen yerde değildir.

Gariban çocuklar kumbarasını bağışlıyor yani hayallerini bağışlıyor.

Çok parası olmayan orta halli olanlar 10 bin, 20 bin, 50 bin bağışlıyor.

Büyük şirketler 20 yıldır Ak parti üzerinden zengin olanlar, siyasete kene gibi yapışmış kişiler komik rakamlar bağışladı! Örnek olması gerekenler nerde diye içinden geçiriyor.

Tüpçü yaptığı bağış gülünç ötesi gerçekten, devletin bankalarından götürdüğünün % 1 bile değil insanlar akşamdan bu yana küfür ediyor tüpçü abiye …..

Bir çok zengin öyle ;bu neyi gösteriyor AK parti gidiyor diye düşünüyor yağlı tabaka uzak duruyor biraz anlaşılan !

Eskişehir de mesela Ak parti üstünden zengin olan 150 kişi sayabiliriz mesela iş adamı sesleri çıkmıyor! Onlar başka kanaldan yaptılar ise örnek olması İçin paylaşsınlar ki milletin yardım yapma isteği artsın . Devlet ihalesi alıp karnını kaşıyanlarında sesi çıkmıyor; ihale için yaptığınız lobide harcadığınız enerjiyi birazda yardımlar İçin yapsanız ne kaybedersiniz mesela!

Şehrin devlet geleneğine Zarar veren 5 milyar dolar parası olduğu düşünülen siyasimizinde  yardım dekontu piyasada yok ! Acaba kızılayamı bağış yaptılar ? Afada mı merak ediyor insan ,yoksa bir maaş kültürüne ayak mı uydurdu .

Kızılay’ı ; zengin çocukların eğlence alanına dönüştüren ekip mesela kaç para şahsi bağış yapmış önemli  ,dekont göstererek örnek olmalı ilk kez belkide yoksa ;

Kızılay hesabına milletin verdiği yardımı tasniflemek ve lojistik yapmak yeterlimi geldi derler sonra ….

Depremzedeler ile en çok fotoğraflar çekinen devlet üzerinden imkanlar ile  şov yapan ablamız kaç para bağışladı mesela görmek isterim inanın Afad için devletin misafirhanesi üzerinden boy boy fotoğraflar yetmiyor gibi hemşeri dayanışmasıyla diyene küfürler tehditler örnek olmak İçin ne yaptı sormadan edemiyor insan.

2 milletvekili maaşı alan üst düzey sağlık yöneticileri nerelere bağış yaptılar örnek olması İçin paylaşılması güzel olur mesela!

7500 sağlık ordusuna örnek olması İçin soruyorum .

Devlet üzerinden oturdukları yerden Afad ı bilmeyen, Valilik ne anlama gelir bilmeyen ablamız (Tepeden atanmış ) nereye bağışladı mesela

Eskişehir için örnek saymakla bitmez ;

👉Bağışlar gizli yapılır

👉Hayırlar gizli yapılır

👉Aman kimse duymasın

Eskişehir de merak ettiğim iki kurum amiri var dekontlarını, cidden örnek olması İçin paylaşmaları gerekir ! Sonuçta iki kurumda 15 bin öğretmen 7500 sağlık personeli var ,önemli sayılar bunlar .

Çünkü devlet üzerinden en çok iki kurum amiri sürekli fotoğraf veriyor bence bağış dekontları yarışmaları lazım,hayırda yarışmak önemlidir !

Ciddi bir çalışma İLE önemli rakamlar oluşur ; ama toplumun örnek alması İçin 20 senedir işin meyvesini yiyenler referans sistemi ile uzun yıllardır liyakatsiz duranları öne alalım derim .

Yazıyı okuyunca zamanı mı kardeşim diyenler için samimiyetsiz olmak tan sa samimi doğruları söyleyemeye devam edelim .

Yaraları beraber saracağız. Depremden etkilenen meslektaşlarımız İçin çalışmalar yapıyoruz .

Devlet ;

sen ben o

biz siz onlar .

Güçlü Türkiye 🇹🇷 Samimi olanlar İLE yaraları saracak inşallah”

Editör: Mustafa YILDIRIM